Литекс продължава без загуба в „Б“ група под ръководството на Любослав Пенев. В мач от 24 кръг „оранжевите“ се наложиха с 3:1 над Созопол и загряха за предстоящия в четвъртък полуфинален реванш за Купата на България срещу Монтана. Литекс загуби с 0:2 първия мач на стадион „Огоста“.

Головата сметка за тима на Любослав Пенев срещу Созопол откри Арсенио Нунеш, който в 15-минута беше точен с удар от границата на наказателното поле. Пропуски за домакините направиха Бьорн Йонсен и Кристиян Малинов, а гостите останаха с десет души на терена още в 34-та минута. Директен червен картон за грубо нарушение получи Георги Хашев.

През второто полувреме ловчалии продължиха да имат превъзходство и логично стигнаха до още две попадения. В 61-ата минута Кирил Десподов реализира точно отсъдената дузпа за Литекс за нарушение на Делчев срещу Нунеш. В 78-та минута вратарят на Созопол Теменлиев изби удар на Десподов, но при добавката Арсение Нунеш бе точен и реализира втория си гол в мача.

Макар и с десет души на терена гостите все пак стигнаха до почетен гол. В 80-та минута капитанът на Созопол Иван Стоев бе изведен зад гърба на ловешката защита и изпрати топката покрай излезлия да го пресрещне вратар на Литекс Александър Конов за крайното 3:1.

С този успех Литекс събра 33 точки и излезе на седмо място в класирането. Созопол е четвърти с 39, на две зад Локомотив (Горна Оряховица), който в неделя гостува на Верея.

Kласиране, програма и резултати от "Б" група - ТУК !!!

Резултати, голмайстори и програма на Купата на България - ТУК !!

"Б" ГРУПА - 24 КРЪГ

16 април 2016 г. (събота)
16:00 часа, Дунав 2010 (Русе) - Банско (Банско) 3:1
1:0 Янислав Иванов (5), 2:0 Мартин Ковачев (20), 3:0 Диян Димов (60), 3:1 Христо Кирев (72)

17:00 часа, Септември (Симитли) - Нефтохимик 0:0

17:00 часа, Лудогорец II - Поморие 0:0

17:00 часа, Спартак (Плевен) - Ботев (Гълъбово) 3:1
1:0 Цветомир Тодоров (2), 2:0 Григор Долапчиев (38), 3:0 Григор Долапчиев (48), 3:1 Мирослав Енчев (75)

17:00 часа, Пирин (Разлог) - Оборище (Панагюрище) 2:1
0:1 Антонио Цанков (25), 1:1 Димитър Георгиев (54), 2:1 Петър Тончев (90)

17:00 часа, Добруджа (Добрич) - Локомотив (Мездра) 3:1
1:0 Владимир Айтов (20), 2:0 Кристиян Петков (45+1), 2:1 Арсен Лубоя (49), 3:1 Костадин Ничев (82)

20:00 часа, Литекс II - Созопол 3:1
1:0 Арсенио Нунеш (15), 2:0 Кирил Десподов (61-дузпа), 3:0 Арсенио Нунеш (78), 3:1 Иван Стоев (80)