Новосформираният Литекс продължава без загубена точка в трета дивизия. В идеалния за футбол неделен следобед "оранжевите" се наложиха с 4:0 срещу Академик (Свищов).

Избраниците на Живко Желев притиснаха съперника още в първите минути и създадоха няколко добри положения пред вратата им. При една от добрите голови ситуции гостите нарушиха правилата в наказателното поле и в 15-ата минута Тодоров беше безпощаден от дадената дузпа. Литекс не намали темпото и единствено добрата игра на свищовлии в средата на терена и защита не позволиха на "оранжевите" да направят резултата далеч по-изразителен. В 37-ата минута Константин Генков удвои с прекрасен шут - 2:0.

През второто полувреме влезлият като резерва Ангел Здравчев добави нови два гола във вратата на Академик и Литекс спечели с 4:0.

* Статистика: bulgarian-football.com