Литекс разби с категоричното 4:0 третодивизионния гръцки Аполон (Каламария) в контролна среща. С 2 гола за "оранжевите" блесна опитният нападател Светослав Тодоров, а по един добавиха Марсело Никасио и Армандо Ваюши.

За гръцкия тим в игра срещу бившия си клуб се появи Алтин Хаджи. Албанецът дори беше капитан на Аполон (Каламария).

През първото полувреме Литекс имаше тотално превъзходство, като в 8-ата минута Момчил Цветанов проби отляво и нахлу в наказателното поле на домакините, след което подаде по земя към Марсело Никасио, който от границата на малкия пеналт откри резултата - 0:1.

Първото полувреме ще се запомни и с тежка контузия на играч от Аполон. Въпросният скъса кръстни връзки след единоборство с Георги Миланов.

През втората част Христо Стоичков пусна изцяло нов състав. Второто попадение за Литекс беше дело на Светослав Тодоров, който се разписа в 54-ата минута след асистенция на Александър Цветков. Армандо Ваюши оформи класическото 3:0 за селекцията на Стоичков в 60-ата минута. Албанецът пресече пас на защитник пред наказателното поле на Аполон и озовал се в чиста позиция реализира. Крайното 4:0 за Литекс беше оформено от Светослав Тодоров с втория му гол в мача. Тоди получи пас от Томи Костадинов, направи серия финтове и с техничен удар прати топката в десния ъгъл на вратата на домакините.

В събота "оранжевите" ще мерят сили и с елитния гръцки Арис (Солун).

АПОЛОН (Каламария, Гър) - ЛИТЕКС 0:4
0:1 Марсело Никасио (8), 0:2 Светослав Тодоров (54), 0:3 Армандо Ваюши (60), 0:4 Светослав Тодоров (84)

АПОЛОН:
Калогерис, Сакас, Наидов, Лузис, Съливан, Пармасидис, Халибакис, Каяфас, Льонис, Хаджи, Муратис

ЛИТЕКС (първо полувреме): Пиргов, Бодуров, И. Миланов, Занев, Стр. Попов, Сандриньо, Г. Миланов, Янев, Цветанов, Иванов, Никасио
ЛИТЕКС (второ полувреме): Александров, Динчев, Жос, Итуа, Божиков, Руменов, Цветков, Смирнов (75-Здравчев), Ваюши, Костадинов, Тодоров