Шампионът и лидер в класирането Литекс разгроми последния в елита Видима с 4:0. Тимът се приближи с още една крачка към защитата на титлата си и няма загуба през сезона вече 23 мача. През есента “оранжевите” също направиха силен мач срещу същия съперник и спечелиха като гост с 3:0.

На стадиона в Ловеч тази вечер силен мач изигра националът Христо Янев. Халфът, който игра със специална ръкавица заради три счупени пръста, отбеляза първите две попадения за своя тим, след което спечели и дузпа. Светослав Тодоров и Дока вкараха другите два гола.

Литекс бе без капитана си Небойша Йеленкович и защитника Пламен Николов, който в последния момент се разболя. Липсата им не се усети и домакините започнаха с атаките от началото на мача.

В 12-ата минута резултатът бе открит. Христо Янев се разписа от фаул. До почивката Светослав Тодоров пропусна да направи 2:0, а попадение на Дока бе отменено заради засада. Видима имаше страхотен шанс да изравни, но ударът на Ангел Русев мина точно покрай гредата.

Второто полувреме започна със светкавичен гол за Литекс. Още в 47-ата минута Янев покачи на 2:0 с гол от дъгата пред наказателното поле. Пет минути по-късно Диуф направи пропуск. В 53-ата минута Янев бе изведен в наказателното поле и се откъсна от защитата. Вратарят Ивайло Василев го фаулира и съдията Димитър Андреев даде дузпа, която бе превърната в гол от Светослав Тодоров.

Четвърт час преди края на срещата “оранжевите” направиха 4:0 чрез Дока, който получи отличен пас от Момчил Цветанов, финтира защитник и записа името си сред голмайсторите.

Малко по-късно Виничиус спаси силен удар на Ангел Русев и това бе последното интересно положение в мача.

Мачът по минути тук

ЛИТЕКС - ВИДИМА 4:0
1:0 Христо Янев (12), 2:0 Христо Янев (47), 3:0 Светослав Тодоров (53-д), 4:0 Дока (75)

Литекс: 31.Виничиус Баривиера, 2.Александър Барт, 4.Джамал Берберович, 33.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 11.Папа Диуф (82 - Момчил Цветанов), 17.Георги Миланов, 19.Румен Руменов, 7.Христо Янев (67 - Александър Цветков), 15.Дока, 9.Светослав Тодоров (56 - Джерманович)

Видима: 62.Ивайло Василев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 35.Траян Траянов, 17,Калин Щърков, 5.Георги Стойчев, 21.Николай Цветков, 15.Ангел Русев, 8.Андонов (60 - Евгени Игнатов), 10.Христо Господинов (77 - Иван Скерлев), 20.Атанас Иванов (67 - Владимир Владимиров)

Стадион: "Ловеч"
Съдия: Димитър Андреев
Жълт картон: Василев (Видима)