Литекс разгроми Спартак (Плевен) с 4:1 в контрола, играна в Ловеч. Срещата беше и неофициален трети "дебют" за старши треньора Люпко Петрович начело на тима.

В контролата, която премина в динамично темпо, "оранжевите" имаха абсолютно превъзходство, макар сутринта да бяха провели сериозно занимание в Трявна. Ловчанлии изтърваха още няколко положения, но по-важното беше,че показаха огромно желание и агресивност, пише официалният сайт на клуба.

Петрович заложи на две единадесеторки за всяко полувреме на срещата. Участие не взеха само възстановяващите се от контузии, както и някои от младоците, играли в контролата срещу ЦСКА.

Срещата започна вихрено и още във 2-ата минута Асприля отправи топовен шут, но Орлинов спаси. Гостите отвърнаха с бърза контра, при която Стефан Христов нацели напречната греда.След това обаче с прецизен пас Асприля намери Йонсен в пенала и норвежецът хладнокръвно откри резултата - 1:0.

В 20-ата минута триходова атака между Асприля и Йонсен завърши с диагонален удар на Арсенио, но стражът на плевенчани се намеси успешно. Ловчанлии продължиха да имат пълна доминация, но без да я материализират с нови попадения. В 39-ата минута за малко плевенчани не изравниха, но Ботев би покрай страничния стълб. В края на полувремето Рохас опита силата на шута си от 25 метра, но топката профуча над напречната греда.

През втората част в редиците на оранжевите се появиха предимно младоци, които веднага можеха да покачат резултата,но вратарят на гостите изби удара от воле на Александър Георгиев. В ответната атака след разбъркване пред наказателното поле, таранът Стефан Христов с плътен шут вкара за 1:1.

В 51-ата минута Мунин засече центриране отдясно и нацели сглобката на гредите. Минута по-късно Милчо Ангелов стреля от упор, но Пантев отрази.При доиграването на ситуацията нападателят засече паса на Минчев и се разписа за 2:1.

В 68-ата минута след отличен рейд  Георгиев намери Минчев, но Пантев отново показа рефлекс и изби. В 74-ата минута нападателят се реваншира и порази мрежата с точно изпълнена дузпа за 3:1.Това окончателно отказа плевенчани и две минути по-късно Александър Георгиев засече от воле центриране на Горанов, Пантев спаси, но при добавката юношата направи 4:1.

Литекс:Винисиус Баривиера, Страхил Попов, Рафаел Перес, Пламен Гълъбов, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Петрус Бумал, Хенри Рохас, Данило Асприля, Бьорн Йонсен, Арсенио Нунеш (Евгени Александров, Стойчо Иванов, Илия Мунин, Красимир Станоев, Иван Горанов, Никола Колев, Румен Руменов, Диого Виана, Александър Георгиев, Георги Минчев, Милчо Ангелов)

Спартак (Плевен): Марин Орлинов, Пламен Тенев, Кристиян Григоров, Живко Господинов, Георги Пейчев, Тихомир Тодоров, Анатоли Иванов, Христо Кирев, Стефан Христов, Николай Ботев, Цветомир Тодоров ( Димитър Пантев, Станислав Георгиев, Жюлиен Бенков, Иван Денков, Преслав Антонов, Лино Маринов)