Нефтохимик загуби като домакин от Литекс с 0:6 в среща от 23-ия кръг на „Б” група.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, без много опасности и пред двете врати. „Шейховете“ играха главно в защита, а ловчалии владееха инициативата през по-голямата част от полувремето.

Първият гол във вратата на Нефтохимик падна в 48-ата минута и бе дело на Александър Георгиев. След час игра резервата Румен Руменов удвои аванса на гостите. В 63-ата минута авансът на тима от Ловеч стана класически, след точен удар нар на Кирил Десподов от 5-6 метра. В 82-ата минута Александър Георгиев вкара втория си гол в мача и четвърти за гостите. До последния съдийски сигнал остана време и за две попадения на резервата Арсенио Нунеш, който в 85-ата и 88-ата минути оформи крайното 0:6.

Въпреки, че имаха някои възможности да отбележат, „шейховете“ не се възползваха. Те не съумяха да се противопоставят на по-класния съперник, който имаше тотално превъзходство на терена.

Kласиране, програма, резултати и всичко за "Б" група - ТУК !!!