Лидерът в "А" група Литекс стартира силно зимните си контроли, побеждавайки с категоричното 4:0 Сливен. Проверката се игра на стадиончето в Кресна пред 50-ина зрители. Вчера "войводите" паднаха и от Локомотив (София) - 0:1.

Светослав Тодоров откри резултата през първото полувреме. Тоди се разписа в 31-ата минута, засичайки с глава центриране на Петър Занев от ляво. 2:0 направи Христо Янев в 56-ата. Той отбеляза красив гол с топовен шут от 20 метра фронтално срещу вратаря Караманов. Ивелин Попов покачи на 3:0 малко по-късно. В 63-ата минута нападателят се пребори с няколко играчи на Сливен и от линията на наказателното поле технично прати топката в мрежата на "войводите" - 3:0. Крайното 4:0 фиксира Уилфред Нифлор в 77-ата минута. Ивелин Попов прескочи топката и тя стигна до французина, който реализира.

Дебют в първия отбор на Литекс днес направи талантът Кристиян Тафраджийски. Халфът изигра няколко силни мача в юношеските формации на "оранжевите", както и в дублиращия отбор, с което впечатли треньорът Ангел Червенков. /БЛИЦ

ЛИТЕКС - СЛИВЕН 4:0
1:0 Светослав Тодоров (31), 2:0 Христо Янев (56), 3:0 Ивелин Попов (63), 4:0 Уилфред Нифлор (77)

Литекс: 12. Тодоров, 3. Занев, 6. Петков, 18. И. Миланов, 9. Св. Тодоров, 15. Дока, 8. Том, 10. Сандриньо, 17. Г. Миланов, 25. Кишишев, 71. Ив. Попов (Бодуров, Барт, Николов, Венков, Янев, Тафраджийски, Нифлор, Цветков, Александров)

Сливен: 12. Караманов, 27. Ямуков, 3. Киков, 16. Ковачев, 23. Янев, 21. Петров, 22. Стоянов, 6. Димитров, 8. Бакалов, 15. Тонев, 14. Христов (Захиров, Игнатов, Попин, Коконов)