Шампионът Литекс взе трудно трите точки при гостуването си в Каварна, побеждавайки с минималното 1:0 Калиакра в мач от 15-ия кръг на "А" група.

Единственото попадение реализира Дока Мадурейра в 29-ата минута. Том изведе сънародника си в отлична позиция срещу Йордан Господинов и халфът на "оранжевите" успя от третия си опит да прати топката в мрежата на Калиакра. Преди да реализира Дока на два пъти удари гредите.

С огромна заслуга за успеха на "оранжевите" е вратарят Виничиус Баривиейра. В 87-ата минута стражът спаси сигурен гол в мрежата си. Четин Садула подаде на Георги Станчев, който се освободи от бранител на Литекс и фронтално срещу вратата стреля, а Баривиейра с левия си крак успя да отклони топката и да я изкара в корнер.

След днешната победа селекцията на Любослав Пенев събра 37 точки и ще зимува на върха в "А" група. "Оранжевите" запазиха преднината си от 5 точки на втория "Левски". "Сините" са с 32, а третият Черноморец има 28. На "акулите" утре от 14:00 часа предстои гостуване на Локомотив (Пловдив). /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

КАЛИАКРА - ЛИТЕКС 0:1
0:1 Дока Мадурейра (29)
КАЛИАКРА: 29.Йордан Господинов, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 8.Ивайло Раденцов, 10.Николай Петров (46-31.Георги Филипов), 15.Антон Петров (89-18.Делчо Стоилов), 17.Георги Кичуков, 20.Марко Марков (68-23.Георги Станчев), 22.Четин Садула, 9.Иван Александров
Резерви: 1.Добрин Добрев, 11.Деян Кателиев, 18.Делчо Стоилов, 23.Георги Станчев, 25.Александър Събев, 30.Милен Бонев, 31.Георги Филипов
Треньор: Тони Здравков

ЛИТЕКС: 31.Виничиус Баривиейра, 22.Пламен Николов, 4.Джемал Берберович, 3.Петър Занев, 33.Николай Бодуров, 8.Том (89-16.Страхил Попов), 7.Христо Янев, 15.Дока Мадурейра, 17.Георги Миланов (90+1-2.Александър Барт), 21.Ивайло Цветков, 11.Флорин Брату (66-9.Светослав Тодоров)
Резерви: 1.Урош Голубович, 2.Александър Барт, 5.Михаил Венков, 16.Страхил Попов, 18.Илия Миланов, 6.Янаки Смирнов, 9.Светослав Тодоров
Треньор: Любослав Пенев