Литекс постигна лесна победа над Черно море с 4:0 в последния мач от 23-ия кръг на “А” група. Головете за “оранжевите” бяха дело на Александър Барт, Ивелин Попов и Дока.

След спечелените три точки Литекс остава на върха с 54 точки, на 4 от преследвача Локомотив (София) и на 10 от третия ЦСКА.

Домакините напълно надиграха гостите от Варна, които за пореден път бяха измъчвани от сериозни кадрови проблеми. Още в 4-ата минута Александър Барт засече с глава центриране на Христо Янев от фаул и направи 1:0. Последваха нови центрирания в наказателното поле на Илко Пиргов, но Христо Янев и Нифлор не успяха да реализират. В 36-ата минута резултатът стана 2:0 за Литекс. Ивелин Попов получи центриране отдясно от Нифлор, завъртя се на точката за изпълнение на дузпа, тъй като бе с гръб към вратата, и реализира.

На полувремето треньорът на Черно море Велизар Попов вкара Ели Маркес и Йордан Юруков, но и те не промениха с нищо представянето на отбора. В 51-ата минута Ивайло Петков стреля от пряк свободен удар, но на сантиметри покрай вратата. В 64-ата минута и Христо Янев би отдалеч, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 79-ата минута Дока покачи на 3:0 след удар извън наказателното поле и не добра намеса на Илко Пиргов.

Десет минути преди края на двубоя Уилфред Нифлор оформи крайното 4:0, след като получи хубав пас от влезлия като резерва Светослав Тодоров./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача

2 - добро центриране отдясно на вратата на Литекс, топката придоби фалц и
3 - груб фаул на Кулибали срещу Дока отляво на наказателното поле
3 - жълт картон за Кулибали (Черно море)
4 - ГООЛ за Литекс, голмайстор Александър Барт, който засече с глава центриране на Христо Янев от фаула
7 -
ново центриране, този път на Ивелин Попов отдясно, Христо Янев засече, но вратарят Илко Пиргов спаси
22 - фаул на Танко Дяков срещу Дока в центъра на терена
22 - жълт картон на Танко Дяков (Черно море)
26 - центриране на Христо Янев в наказателното поле на Черно море, Нифлор пада, като иска задържане срещу себе си, но съдията не дава дузпа на Литекс
26 - Дока напредна отляво, влиза в наказателното поле, опита се да подаде успоредно на гол линията, там защитник на Черно море я пресече, като за малко не я прати във вратата си
31 - пряк свободен удар на Христо Янев, но право в ръцете на Пиргов
36 - ГООЛ за Литекс, голмайстор Ивелин Попов, който получи центриране отдясно от Нифлор, овладя топката на точката на дузпата с гръб към вратата, обърна се и вкара
45 -
реферът вдига много спорна засада на Георги Божилов от Черно море
45 -
1 минута добавено време
45+1 - край на първото полувреме
--------------------------------------------------------------------
46 - две смени в Черно море, влизат Йордан Юруков и Ели Маркес на местата на Танко Дяков и Мамуту Кулибали
46 - начало на второто полувреме
51 - изстрел на Ивайло Петков от пряк свободен удар, но топката мина отляво на вратата, пазена от Пиргов
60 - трета смяна в състава на Черно море, на мястото на Даниел Димов влиза Станислав Сотянов
64 - добра атака на Литекс, Христо Янев получи пас на дъгата на наказателното поле, шутира, но след рикошет топката излиза в корнер
65 - след изпълнението на корнера нищо опасно пред вратата на Черно море
67 - жълт картон за Христо Янев (Литекс)
68 - далечен удар на Петър Занев, но Пиргов лови
79 - ГООЛ за Литекс, голмайстор Дока, който стреля от границата на наказателното поле, Илко Пиргов не се справи добре и топката влезе във вратата
81 -
втора смяна в състава на Литекс, на мястото на Дока влиза Георги Миланов
83 - жълт картон за Уилфред Нифлор (Литекс)
83 - смяна в състава на Литекс, на мястото на Ивелин Попов влиза Светослав Тодоров
89 - ГООЛ за Литекс, голмайстор Уилфред Нифлор, който получи подаване от Светослав Тодоров и от границата на наказателното поле разстреля Пиргов
90 - край на мача

Литекс - Черно море 4:0
1:0 Александър Барт (4), 2:0 Ивелин  Попов (36), 3:0 Дока (79), 4:0 Уилфред Нифлор (89)

Литекс: 31.Родриго Галато, 2.Александър Барт, 22.Пламен Николов, 33.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 6.Ивайло Петков, 7.Христо Янев (70 - Том), 10.Сандриньо, 15.Дока Мадурейра (81 - Георги Миланов), 19.Уилфред Нифлор, 71.Ивелин Попов (83 - Светослав Тодоров)
Резерви: 1.Урош Голубович, 5.Михаил Венков, 8.Том, 9.Светослав Тодоров, 17.Георги Миланов, 23.Небойша Йеленкович, 25.Радостин Кишишев

Черно море: 26.Илко Пиргов, 4.Радослав Бачев, 5.Никола Домакинов, 6.Танко Дяков (46 - Ели Маркес), 8.Атанас Борносузов, 10.Даниел Димов (60 - Станислав Стоянов), 11.Тодор Колев, 14.Георги Божилов, 15.Александър Александров, 25.Сашо Александров, 84.Мамуту Кулибали (46 - Йордан Юруков)
Резерви: 1.Карамфил Илчев, 7.Станислав Стоянов, 20.Михаил Лазаров, 27.Даниел Ратников, 28.Ели Маркес, 77.Йордан Юруков, 90.Р. Николов