Литекс не успя да спечели последната си контрола от лагера в Турция. “Оранжевите” направиха 3:3 с участника в груповата фаза на Лига Европа Карпати (Лвов) в луд мач с 6 гола за 30 минути.

През първото полувреме новото попълнение на ловешкия клуб Деан Джерманович и Том направиха добри атаки, но ударите им не попадаха в целта. След 25-ата минута украинците решиха да се включат в мача, но Пламен Николов и Петър Занев спряха нападателите им. Малко преди почивката Дока центрира добре от корнер, Николов засече с глава, но вратарят се намеси отлично.

След паузата Георги Миланов бе изведен добре на два пъти, но не се стигна до гол. В 60-ата минута “оранжевите” откриха резултата. Том вкара от дузпа, отсъдена за фаул срещу него. В 65-ата минута Бодуров изведе Том, който подаде към Джерманович и Федецкий си отбеляза автогол.

Само 4 по-късно Карпати намали резултата на 1:2. Гудма бе изведен добре зад защитата и простреля Голубович. В 80-ата минута украинците изравниха. Кочиш получи в наказателното поле и не сгреши – 2:2.

В 82-ата минута Христо Янев центрира добре и Джерманович отново изведе тима си напред – 3:2. В последната минута съперникът изравни. Кочиш вкара, макар че страничният съдия бе маркирал засада. Реферът Петай не зачете решението му и не отмени гола, въпреки протестите на играчите в оранжево.

Това бе последната контрола за родния шампион в Белек. Литекс спечели два мача и записа равен и загуба./БЛИЦ

Литекс: Урош Голубович, Александър Барт, Пламен Николов (67 – Илия Миланов), Петър Занев (67 – Михаил Венков), Джамал Берберович (46 – Румен Рангелов), Николай Бодуров (67 -Страхил Попов), Деян Джерманович, Дока Мадурейра (67 – Момчил Цветанов), Том, Алехандро Сандриньо (46 – Георги Миланов), Небойша Йеленкович (67 – Христо Янев)