Във втората си контрола от лагера в Турция Литекс завърши 1:1 с четвъртия в румънския елит Тимишоара. В първата си проверка в курорта Белек преди дни "оранжевите" отстъпиха с 2:3 на Партизан.

Днешната среща се игра при бурен вятър и непрекъснат дъжд на терена на хотел "Риксос Премиум" в Белек. За разлика от контролата със сръбкия гранд, този път "оранжевите" действаха дисциплинирано и с голямо желание. Уилфред Нифлор откри резултата в 48-ата минута. Френският нападател прехвърли с глава излезлия напред румънски вратар Супич, възползвайки се от балонно центриране на Петър Занев отляво. Тимишоара изравни в 66-ата минута от пряк свободен удар, реализиран от Магера - 1:1. При ситуацията от щаба на Литекс протестираха, тъй като според тях не е имало нарушение на Пламен Николов срещу Гога.

Въпреки много тежките условия и двата отбора търсеха победата до последния съдийски сигнал. Мачът бе равностоен, като и Литекс, и Тимишоара изпуснаха по няколко положения до края. Новото попълнение на "оранжевите" Родриго Галато започна титуляр на вратата и на няколко пъти се отчете с добри намеси. Уилфред Нифлор, Дока, Момчил Цветанов и Том можеха да донесат победата на "оранжевите" през второто полувреме, но това така и не се случи и избраниците на Ангел Червенков завършиха 1:1 с румънския Тимишоара. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛИТЕКС - ТИМИШОАРА 1:1
1:0 Уилфред Нифлор (48), 1:1 Магера (66)

ЛИТЕКС: 31.Родриго Галато (52-12.Тодор Тодоров), 25.Радостин Кишишев, 22.Пламен Николов, 2.Александър Барт, 3.Петър Занев, 15.Дока Мадурейра (67-21.Момчил Цветанов), 23.Небойша Йеленкович, 10.Сандриньо (70-21.Александър Цветков), 71.Ивелин Попов (46-8.Том), 7.Христо Янев, 19.Уилфред Нифлор

ТИМИШОАРА: 1.Супич, 2.Бонфим, 16.Люкин, 13.Скутару, 8.Септи, 55.Урчеану, 5.Алексан, 27.Магера, 21.Гога, 33.Мехия, 9.Паркс