Литекс победи Локо (Сф) с 2:1 и постигна първи успех от три кръга насам. Ловчанлии загубиха последователно от Черноморец с 1:3 и от Левски с 1:2, а миналия кръг направиха равенство срещу Черно море – 0:0.

За днешните три точки се разписаха Станислав Манолев със страхотен удар от над 40 метра и Сандриньо. В последните минути Мартин Камбуров реализира почетното попадение за столичните “железничари”.
Още в 11-ата минута Балдовалиев тресна гредата зад Голубович. В 42-ата минута Манолев стреля отдалеч и вкара за 1:0, при който резултат двата отбора се разделиха за почивка.

През втората част играчите и на двата тима направиха куп сто процентови пропуски. Още в 47-ата минута Сандриньо остана сам срещу вратаря, но би над вратата. В 58-ата минута Нифлор направи два последователни пропуска, след като първо остана сам срещу Галев, а след това топката се върна в краката му, но би в аут. В 61-ата минута Сандриньо вкара за 2:0 след грешка на Галев при центриране от корнер.

В 65-ата минута гостите искаха дузпа, след като Сандриньо игра с ръка в наказателното си поле. В 76-ата минута Станислав Манолев удари гредата, а в следващата атака и гостите имаха шанс да вкарат, но Балдовалиев би над вратата. Две минути преди края на двубоя голмайсторът на “железничарите” Камбуров отбеляза почетното попадение за крайното 2:1 в полза на Литекс./БЛИЦ

Срещата по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
4 - първа опасност пред вратата на гостите, Нифлор засече с глава центриране от корнер, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб
11 - ГРЕДА след удар на Зоран Балдовалиев. Ивайло Петков върна назад към вратаря, Балдовалиев изскочи зад него, открпадна топката, но скъси прекалено много ъгъла си и прати топката в левия страничен стълб
15 - атака на Манолев отдясно, но топката е изчистена в корнер
20 - атака на Дока отляво, но Савич чисти в корнер
20 - принудителна смяна в състава на Локо (Сф), на мястото на Савич влиза Аделино Лопеш
21 - нов корнер за Литекс, Нифлор игра с глава, топката стигна до Кишишев, който от задна позиция можеше да стреля, но не успя да стигне до коженото кълбо
26 - удар на Сандриньо, но след рикошет, топката излиза в корнер
28 - атака на Литекс, Нифлор центрира, но Сандриньо остана под топката, след което Джаферович чисти напред
46 - начало на второто полувреме
47 - страхотен пропуск на Сандриньо, който остана сам срещу Галев, но би над вратата
49 - домакините искат дузпа за нарушение срещу Нифлор. Нападателят пое топката в наказателното поле и финтира Джаферович, който хлъзгайки повали Нифлор, но съдията Николай Йорданов не даде дузпа за ловчанлии
58 - два последователни уникални пропуска на Нифлор. Нападателят финтира прекрасно Пасков, но се забави и с техничен удар прати топката в тялото на Галев и върналия се Пасков, след това топката за втори път попадна в Нифлор, той подмина падналия страж и този път прати топката в аут
59 - хубава атака на Локо (Сф) отляво, Барт закъсня и Димо Атанасов напредна в наказателното поле и стреля, но Голубович изби, след което играч на гостите пробва удар, но топката срещна тялото на бранител в оранжево
61 - ГООЛ за Литекс, голмайстор Сандриньо. След центриране от корнер на Шандор, Нифлор скочи с вратаря на гостите за високата топка, Галев не успя да я хване и тя попадна в Сандриньо, който я прати във вратата за 2:0
65 -
гостите претендират за дузпа след игра с ръка на Сандриньо в наказателното поле
65 - жълт картон за Иван Пасков
76 - ГРЕДА след удар на Станислав  Манолев
77 - Зоран Балдовалиев стреля, но топката минава на сантиметри от вратата на домакините
78 - удар на Дока, но топката излиза в аут
88 - ГООЛ за Локо (Сф), голмайстор Мартин Камбуров. Нападателят мина като на парад в центъра на отбраната и с хубав удар прати топката във вратата на гостите