Литекс победи с 1:0 елитния датски Сьондерийске в последната си контрола от лагера в Турция. Мачът трябваше да се играе снощи, но беше отложен за днес заради пороен дъжд. Томи Костадинов, който влезе през втората част, донесе успеха на "оранжевите". Юношата на ЦСКА се разписа в 70-ата минута. Привлеченият от Чавдар (Етрополе) полузащитник засече с глава центриране на Никола Колев.

През първото полувреме избраниците на Христо Стоичков имаха пълно превъзходство, като на три пъти пропуснаха да открият резултата. Първо Марсело Никасио беше изведен в удобна позиция, преодоля и вратаря на датчаните, но защитник изчисти пред голлинията. След това Момчил Цветанов прехвърли празната врата, а накрая Георги Миланов свали топката на Итуа Онанга в наказателното поле, но французинът стреля в аут. До почивката играчите на Сьондерийске нито веднъж не застрашиха Илко Пиргов.

През второто полувреме Томи Костадинов можеше да отбележи още едно попадение, засичайки добър пас на Янаки Смирнов, но датският страж спаси. Датчаните имаха само една ситуация за гол, но резервният вратар на Литекс Евгени Александров се намеси решително.

Така "оранжевите" се поздравиха с втора поредна победа в Турция, след като преди дни се наложиха с 2:1 срещу румънския Петролул (Плоещ). Стоичков и момчетата му кацат в София утре в 18:20 часа с редовен полет от Истанбул.

ЛИТЕКС - СЬОНДЕРИЙСКЕ (Дан) 1:0
1:0 Томи Костадинов (70)