Воденият от Христо Стоичков Литекс победи безпроблемно “Ботев” (Враца) с 4:0 като гост в мач от 4-и кръг на “А” група. Головете в мача бяха дело на Герасим Заков на два пъти, Георги Миланов и Александър Цветков.

Домакините от Враца излязоха без най-новите си попълнения и се представиха катастрофално. Литекс “грабна” опонентите си още от първата минута и атаките се заредиха една след друга. Все пак “Ботев” удържа нулевото равенство цели 22 минути. Тогава обаче Джузепе Пира направи груба грешка и изведе Герасим Заков сам срещу вратаря. За голмайстора не беше проблем да отбележи – 0:1.

Голът съвсем обърка домакините, част от чийто играчи се видяха за пръв път в съблекалнята преди мача. В края на полувремето Литекс заби 2 бързи гола и се оттегли на почивката със солидна преднина. Александър Цветков довкара отбилата се от гредата топка и удвои, а в последната минута на първата част националът Георги Миланов намери добре топката след центриране от корнер на Колев и направи резултата класически.

В началото на второто полувреме “Ботев” получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Александър Якимов, чийто удар обаче бе спасен от Илко Пиргов. В 61-ата минута Герасим Заков оформи крайното 4:0, след като засече с глава центриране на Никола Колев. До края на мача Литекс се смили над гостоприемните домакини и не отбеляза повече голове.

С победата ловчанлии събраха 8 точки и временно заеха третото място в “А” група. “Ботев” (Враца) продължава да е на последно място без спечелена точка и с голова разлика 1:13.

Двубоят по минути
1
15 - Добра атака за Литекс, Александър Цветков извежда Георги Миланов, но ударът му е слаб и не затруднява вратаря Иванов
22 - topka.jpg ГООЛ за Литекс, голмайстор Герасим Заков. Грешка на Джузепе Пира, който почти изведе Заков и той с мощен удар разстреля вратаря на врачани
33 - ОПАСЕН
удар на Никола Колев (Литекс), вратарят избива в корнер
40 - topka.jpg ГООЛ за Литекс, голмайстор Александър Цветков. Центриране отдясно на Страхил Попов, Герасим Заков стреля с глава, но в гредата, при добавката Цветков бележи
45 - край на първото полувреме
45 - topka.jpg ГООЛ за Литекс, голмайстор Георги Миланов. След изпълнение на корнер от Никола Колев - Миланов шутира от границата на наказателното поле и реализира
--------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
смяна в Литекс, на мястото на Йеленкович влиза Симеон Славчев
48 - ДУЗПА за "Ботев" (Враца)
49 - ПРОПУСК на Александър Якимов, вратарят Илко Пиргов спаси
жълт картон за Флориано
61 - topka.jpg ГООЛ за Литекс, голмайстор Герасим Заков. Георги Миланов центрира, но Никола Колев я настигна вдясно до аутлинията, върна я в наказателното поле и Герасим Заков с глава реализира, след като и вратарят Димитър Иванов не успя да хване топката на голлинията
смяна в Литекс, на мястото на Заков влиза Костадин Башов
79 - жълт картон за Антон Недялков
90-

"БОТЕВ" (ВРАЦА) - ЛИТЕКС 0:4
0:1 Герасим Заков (22), 0:2 Александър Цветков (40), 0:3 Георги Миланов (45), 0:4 Герасим Заков (61)