Литекс размаза с 5:0 Локомотив (Пловдив) и оглави класирането в "А" група. "Оранжевите" се възползваха от равенството 2:2 между ЦСКА и Локомотив (София) и събирайки 31 точки вече са едноличен лидер в елита, повеждайки с две на "армейците". Ангел Червенков и избраниците му имат шанс в сряда да увеличат разликата си от преследвачите, ако победят Левски в отложената шампионатна среща, която ще се играе на стадион "Георги Аспарухов".

В 19-ата минута Христо Янев откри резултата. Той вкара красив гол с удар от въздуха след пробив на Том отдясно и последвало центриране в наказателното поле на гостите. Уилфред Нифлор покачи на 2:0 в 33-ата. Французинът заби десетия си гол от началото на сезона в "А" група, този път от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Красен Трифонов. Том довърши "смърфовете" само минута по-късно. След един от типичните си мощни пробиви бразилецът изкочи в чиста позиция сам срещу Стоян Ставрев и с техничен удар прати неспасяемо топката в левия ъгъл - 3:0.

В началото на второто полувреме в игра за Литекс се появи Ивайло Петков. Той замени национала Пламен Николов. Това бе първи мач за опитния защитник след два месеца отсъствие от терените заради контузия. Домакините намалиха темпото, но продължиха да превъзхождат съперника. Сандриньо и Уилфред Нифлор бяха най-близо до четвърти гол, но първо Ставрев спаси шут на бразилеца, а след това французинът стреля в аут от чиста позиция. Дока Мадурейра все пак направи 4:0 в 80-ата минута. Бразилецът вкара фантастичен гол, реализирайки директно от пряк свободен удар с десния крак.

В даденото от рефера продължение Сандриньо отчат гостите от Пловдив с пети гол след техничен шут от линията на наказателното поле. Сикунди след това резервата Дормушали Саидходжа пропусна сам срещу вратаря.

ЛИТЕКС - ЛОКО (Пд) 5:0
1:0 Христо Янев (19), 2:0 Уилфред Нифлор (33-дузпа), 3:0 Том (34), 4:0 Дока Мадурейра (80), 5:0 Сандриньо (90)

ЛИТЕКС: 1.Урош Голубович, 2.Александър Барт, 33.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 22.Пламен Николов (46-6.Ивайло Петков), 25.Радостин Кишишев, 10.Сандриньо, 15.Дока Мадурейра, 7.Христо Янев (55-17.Георги Миланов), 8.Том, 19.Уилфред Нифлор (72-99.Дормушали Саидходжа)
Резерви: 12.Тодор Тодоров, 5.Михаил Венков, 6.Ивайло Петков, 17.Георги Миланов, 21.Александър Цветков, 27.Момчил Цветанов, 99.Дормушали Саиджоджа

ЛОКО (Пд): 1.Стоян Ставрев, 29.Петър Кюмюрджиев, 3.Тиаго, 26.Ангел Йошев, 16.Веселин Марчев (63-15.Рафаел Скиани), 7.Христиан Попов (74-5.Георги Бъчваров), 18.Красен Трифонов, 10.Милан Милутинович (82-6.Стайко Стойчев), 23.Георги Мечечиев, 9.Емил Стоев, 19.Георги Данов
Резерви: 22.Николай Митев, 5.Георги Бъчваров, 6.Стайко Стойчев, 15.Рафаел Скиани, 21.Георги Петров, 27.Бахри

Ловеч, Градски стадион
Съдия: Вихрен Манев
Жълти картони: Петър Кюмюрджиев (Локо Пд)

Срещата по минути с БЛИЦ:

1 - Начало на мача
10 - Ставрев лови шут на Дока Мадурейра
13 - Нифлор засича с глава центрирана топка от Янев, но тя премина над вратата, пазена от Стоян Ставрев
16 - Неточен изстрел на Христо Янев излиза в аут
19 - ГОЛ! 1:0 за Литекс! Янев открива резултата. Том прави забележителен пробив по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Янев добре спира топката и бележи
25 - Кюмюрджиев едва не си вкарва автогол след пробив и центриране на Том
32 - ДУЗПА за Литекс! Красен Трифонов игра с ръка след центриране от корнер на Христо Янев и това принуждава съдията Вихрен Манев да отсъди наказателен удар на домакините
33 - ГОЛ! 2:0 за Литекс! Нифлор е точен от бялата точка
34 - ГОЛ! 3:0 за Литекс! Бразилецът Том прави 3:0 след самостоятелен пробив и техничен удар от границата на наказателното поле
38 - Ставрев лови топката след шут на Том
45 - Продължението на първото полувреме е 1 минута
45+1 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
46 - Ивайло Петков влиза на мястото на Пламен Николов
55 - Георги Миланов заменя Христо Янев
60 - Добро отиграване на Георги Миланов. Халфът слага топката на крака на Нифлор, който обаче стреля в аут
63 - Рафаел Скиани влиза на мястото на Веселин Марчев
72 - Нифлор отстъпва мястото си на Дормушали Саидходжа
74 - Георги Бъчваров заменя Христиан Попов
80 - ГОЛ! 4:0 за Литекс! Дока Мадурейра бележи директно от пряк свободен удар
82 - Стайко Стойчев заменя Милан Милутинович в състава на Локо (Пд)
90 - Продължението е 2 минути
90 - ГОЛ! 5:0 за Литекс! И Сандриньо успа да се разпише във вратата на гостите
90+2 - Саидходжа пропусна да вкара, озовал се сам срещу Ставрев и пращайки топката покрай дясната греда
90+2 - Край на мача. Литекс отвя с 5:0 Локо (Пд) и оглави класирането в "А" група