Литекс съкруши Славия с 5:0 в мач от 7 кръг на “А” група, който се игра в Ловеч. Головете за победителите бяха дело на Георги Миланов, Александър Цветков, Исмаил Иса и Армандо Ваюши на два пъти. Двубоят ще се запомни с изгонването на помощник треньора на Литекс Петко Петков и наставника на Славия Мартин Кушев.

Литекс бе по-активният отбор през целия мач, но с пропуски през първата част се отличиха Георги Миланов и Исмаил Иса. Здравко Лазаров бе най-активен от страна на Славия. В 20-ата минута главният съдия Радан Мирянов изгони помощника на Христо Стоичков Петко Петков за реплика. До края на полувремето гол не падна.

Истинска голеада обаче бе втората част. Още с подновяването на играта Мирянов отсъди дузпа за домакините, след като Дяков събори Иса в наказателното поле. Георги Миланов застана зад топка и хладнокръвно откри резултата. В този момент треньорът на Славия Мартин Кушев побесня и влезе в спор с главния съдия, което доведе до изгонването на наставника.

В 57-ата минута резултата бе удвоен. Албанецът Арманд Ваюши нахлу по левия фланг и с техничен удар прониза Георги Петков.

След още 10-ина минута резултатът стана класически. Отново Ваюши попадна в прегръдките на своите съотборници, след като засече центриране на Георги Миланов. Само 3 минути по-късно Александър Цветков се оказа най-съобразителен в наказателното поле и покачи на 4:0.

5 минути преди края на редовното време дойде мигът на Исмаил Иса, който прониза за пети път Георги Петков.

Победата прати Литекс на трето място с 14 точки, а Славия е на 4-о с 13 точки.

Литекс - Славия 5:0
1:0 Георги Миланов (48), 2:0 Армандо Ваюши (57), 3:0 Армандо Ваюши (69), 4:0 Александър Цветков (72), 5:0 Исмаил Иса (85)

Мачът по минути ТУК!

lit.jpgЛитекс: 1. Илко Пиргов, 4. Васил Божиков, 16. Страхил Попов, 18. Илия Миланов, 33. Николай Бодуров, 21. Александър Цветков, 23. Небойша Йеленкович, 14. Армандо Ваюши, 17. Георги Миланов, 9. Исмаил Иса, 10. Герасим Заков
Резерви: 30. Евгени Александров, 2. Кирил Динчев, 6. Симеон Славчев, 7. Костадин Башов, 8. Никола Колев, 24. Едон Хасани, 77. Галин Иванов
Старши треньор: Христо Стоичков

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 3.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 22.Виктор Генев, 20.Радослав Димитров, 21.Богомил Дяков, 23.Тайсуке Акиоши, 14.Янко Сандански, 77.Здравко Лазаров, 9.Владислав Златинов, 88.Петър Димитров
Резерви: 12.Емил Петров,5. Петър Альошев, 18.Филип Филипов, 24.Максим Стойков, 17.Иван Коконов, 29. Васил Калоянов, 33.Цветомир Тодоров
Треньор: Мартин Кушев