Лидерът в класирането Литекс постигна спорна и трудна домакинска победа с 1:0 над Миньор (Перник) в последния мач от 22 кръг на “А” група. Единственото попадение в мача бе реализирано от капитана Ивелин Попов, който пропусна и дузпа. На два пъти срещата бе прекъсвана за няколко минути заради хвърлени от феновете димки.

Срещата протече при предимство на “оранженвите”, докато гостите предимно се бранеха. В 35-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Даниел Златков срещу Дока. От телевизионните повторения остана впечатление, че шпагатът на българския двойник на Кристиано Роналдо е чист. Вратарят на Миньор Ивайло Иванов обаче спаси изпълнения от Ивелин Попов наказателен удар.

Натискът на ловчанлии даде резултат чак в 88-ата минута. Появилият се малко преди това в игра Светослав Тодоров овладя балонно центриране в наказателното поле, а топката попадна в Попов, който от границата на вратарското поле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Иванов. Повторенията показаха, че Попов е в засада, когато получава топката от Тодоров. След края на мача Пламен Крумов получи червен картон за реплика към съдията.

Победата на Литекс означава, че “оранжевите” имат четири точки преднина пред Локомотив (София) на върха на класирането в “А” група. Миньор пък се срина на седмо място в таблицата с 36 точки, на една зад петия Левски./БЛИЦ

Литекс - Миньор (Перник) 1:0
1:0 Ивелин Попов (88)

Литекс: 31.Родриго Галато, 2.Александър Барт, 3.Петър Занев, 6.Ивайло Петков, 7.Христо Янев (78-17.Георги Миланов), 10.Сандриньо (86-9.Светослав Тодоров), 15.Дока (90+1-23.Небойша Йеленкович), 19.Вилфред Нифлор, 22.Пламен Николов, 33.Николай Бодуров, 71.Ивелин Попов
Резерви: 1.Урош Голубович, 5.Михаил Венков, 9.Светослав Тодоров, 17.Георги Миланов, 23.Небойша Йеленкович, 25.Радостин Кишишев, 28.Диего
Старши треньор: Ангел Червенков

Миньор (Перник): 99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 6.Даниел Златков, 8.Николай Харизанов, 14.Ивайло Цветков (71-15.Димитър Мутафов), 24.Любомир Витанов, 28.Велимир Иванович, 31.Павле Делибашич (60-7.Младен Стоев), 41.Димитър Илиев, 77.Пламен Крумов
Резерви: 91.Иван Чворович, 7.Младен Стоев, 15.Димитър Мутафов, 19.Петър Петров, 21.Костадин Хазуров, 22.Юри Иванов, 26.Самет Ашимов
Старши треньор: Антон Велков