Литекс започна с победа участието си тристранния турнир в Ловеч. Домакините биха Спартак Спартак (Пл) с 1:0 с гол на Георги Миланов. Националът в 20-ата минута се възползва от грешка в плевенската защита и от точката за изпълнение на дузпа простреля вратаря Станислав Антонов. През цялото време тима на Христо Стоичков държеше инициативата.

За разлика от първия двубой с Видима-Раковски, който взеха с 2:1, в този спартаковци бяха по-слаби. Мачлетата са по 45 минути. В момента се играе третия последен мач в който съперници са Литекс и Видима-Раковски.
Това е втория тристранен турнир, който Литекс организира. Наскоро "оранжевите" бяха домакини и в друг тристранен турнир, в който победиха тимовете на Етър и Нефтохимик.