Пролетният дял на шампионата стартира с класически успех на Литекс. Водачът във временното класиране победи Локо (Мз) категорично с 3:0, но срещата предложи много емоции и интересни ситуации. За “оранжевите” се разписаха Нифлор на два пъти и Том. Французинът увеличи преднината си в голмайсторската листа на “А” група и вече е с 13 попадения.

Литекс започна по-добре срещата. В 8-ата минута Нифлор влезе в наказателното поле и принуди Йордан Господинов да го фаулира. Французинът изпълни дузпата, но вратарят спаси. Оказа се обаче, че Пламен Николов е бил в наказателното поле по време на удара и съдията Ахмед Ахмед назначи пребиване на  дузпата. В този момент гостите от Мездра го наобиколиха и започнаха урно да спорят, но той остана непреклонен. При втория си опит в 10-ата минута Нифлор откри резултата.

В 15-ата минута и Локомотив получи дузпа. Керчев стигна пред наказателното поле и опита да центрира, но Александър Барт игра с ръка. Именно Керчев застана зад бялата точка, но ударът му се отклони леко от страничната греда и излезе в аут.

Малко след това бе и единственото опасно положение за “железничарите”. Новото попълнение Милан Коприваров стреля с глава, но новото попълнение на Литекс - вратарят Галато, изби с крак. Минута преди края на полувремето Литекс стигна до втори гол. Том центрира от корнер, Пламен Николов свали към Нифлор, който в 45-ата минута удвои резултата.

Второто полувреме започна с бърз гол за “оранжевите”. В 50-ата минута малко куриозно Том опита да центрира. Топката рикошира в тялото на Станимир Господинов, след което тупна пред вратаря и влезе във вратата.

След гола темпото на игра рязко спадна. И двата отбора вече мислеха за края на мача. Литекс направи още няколко интересни атаки, но така и не стигна до ново попадение.

Със спечелените три точки ловчанлии остават начело в класирането с 38. Втори е ЦСКА с 31, като утре приема Локо (Пд). Локо (Мз) остава на 13-ата позиция, точно над зоната на изпадащите./БЛИЦ