Литекс победи с 3:1 Черно море и излезе на второто място в "А" група. "Оранжевите" събраха 19 точки, а лидерът Левски е с 21 и мач по-малко. "Моряците" останаха на 8-ата позиция с 12 точки в актива си.

Христо Янев откри резултата в 33-ата минута. Халфът прати топката в мрежата на гостите след фантастично изпълнение на фаул. В 40-ата "моряците" изравниха. Повиканият за първи път в националния отбор Даниел Димов изненада вратаря Виничиус Баривиейра с премерен удар по земя от 20-ина метра - 1:1.

След почивката "оранжевите" доминираха. Литекс отново излезе напред в резултата в 64-ата минута. Тогава Христо Янев центрира от фаул в наказателното поле на гостите, топката стигна до Николай Бодуров, който със силен удар от малък ъгъл препарира Илко Пиргов - 2:1. Както е известно, Бодуров също за първи път е повикан в националния отбор, след като Лотар Матеус реши да го включи в списъка си за евроквалификацията с Уелс на 8 октомври.

Влезлият като резерва Флорин Брату реши всичко малко преди края на мача. Тогава реферът Ахмед Ахмед отсъди дузпа за Литекс след игра с ръка на Александър Александров. На румънския нападател му се наложи да изпълнява наказателния удар два пъти. Реферът повтори първия, защото Илко Пиргов бе излязал напред от голлинията преди сигнала. Стражът на Черно море спаси и се изкефи, но в крайна сметка Брату би втори път и не сгреши, оформяйки крайното 3:1 за шампионите. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛИТЕКС - ЧЕРНО МОРЕ 3:1
1:0 Христо Янев (33), 1:1 Даниел Димов (40), 2:1 Николай Бодуров (64), 3:1 Флорин Брату (89-дузпа)
ЛИТЕКС:
31.Виничиус Баривиейра, 4.Джемал Берберович, 22.Пламен Николов, 33.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 10.Сандриньо (56-2.Александър Барт), 23.Небойша Йеленкович, 15.Дока Мадурейра, 8.Том (90+1-16.Страхил Попов), 7.Христо Янев, 9.Светослав Тодоров (72-11.Флорин Брату)
Резерви: 1.Урош Голубович, 2.Александър Барт, 5.Михаил Венков, 6.Ивайло Петков, 21.Александър Цветков, 11.Флорин Брату, 16.Страхил Попов
Треньор: Любослав Пенев

cherno_more.JPG
ЧЕРНО МОРЕ: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 12.Марко Тиаго (73-10.Тодор Колев), 28.Ели Маркес (57-3.Адемар Жуниор), 10.Даниел Димов, 23.Даниел Георгиев, 21.Георги Илиев, 77.Йордан Юруков (68-9.Мирослав Будинов), 14.Георги Божилов
Резерви: 1.Петър Денчев, 3.Адемар Жуниор, 5.Николай Домакинов, 7.Станислав Стоянов, 24.Димитър Петков, 11.Тодор Колев, 9.Николай Будинов
Треньор: Стефан Генов