Литекс успя да победи с 2:1 Черно море в интригуващ мач от 25-ия кръг на "А" група. "Оранжевите" се добраха много трудно до трите точки, като второто попадение във вратата на "моряците" падна от спорна дузпа малко преди края. По този начин Георги Иванов-Гонзо и момчетата му инкасираха първа домакинска загуба този сезон.

В днешната среща колумбиецът Джордан даде преднина на гостите от Ловеч в 28-ата минута, когато му асистира сънародникът му Данило Асприля. Еденилсон Бергонси изравни в 63-ата минута, а в 79-ата беше най-спорното положение в мача. Тогава съдията Димитър Андреев даде дузпа за Литекс за нарушение на Кирил Котев срещу Пламен Николов. Наказателният удар обаче беше доста спорен, като останаха сериозни съмнения, че капитанът на Черно море не извършва фаул срещу Николов. Точен от бялата точка беше Юрген Джазула и така "оранжевите" ликуваха на "Тича", където "моряците" не познаваха вкуса на поражението от близо година.

Теренът на стадиона на Черно море не позволи на двата състава да разгърнат в пълна степен своите възможности. "Тича" отново беше в окаяно състояние, а и малко след започването на мача над игралното поле се спусна гъста мъгла, която затрудни видимостта.

Избраниците на Георги Иванов-Гонзо имаха своите шансове срещу класния тим на Литекс, а веднъж и гредата спаси гостите от Ловеч. В 32-ата минута удар на Михаил Венков срещна напречната греда, а на няколко пъти с възможността да накажат Евгени Александров се разминаха Бакари и Божилов.

Благодарение на изстрадания успех днес Литекс оглави класирането с 56 точки, повеждайки с 2 на шампиона Лудогорец, който утре приема аутсайдера Пирин (Гоце Делчев). Черно море пък е на 7-ото място с актив от 40 точки.

Mачът по минути
- ТУК!

ЧЕРНО МОРЕ - ЛИТЕКС 1:2
0:1 Уилмар Джордан (28), 1:1 Еденилсон Бергонси (63), 1:2 Юрген Джазула (79-дузпа)

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 5.Стефан Станчев, 6.Кирил Котев, 91.Живко Атанасов, 4.Михаил Венков, 3.Даниел Георгиев, 8.Еденилсон Бегонси, 25.Сашо Александров (83-30.Димо Атанасов), 17.Иван Коконов, 14.Георги Божилов, 9.Бакари
Резерви: 1.Ник Дашев, 24.Сталев, 28.Атанас Попов, 7.Бекир Расим, 10.Тодор Паланков, 99.Петров, 30.Димо Атанасов
Треньор: Георги Иванов

ЛИТЕКС: 30.Евгени Александров, 16.Страхил Попов, 5.Николай Бодуров, 22.Пламен Николов, 13.Васил Божиков, 6.Симеон Славчев, 21.Александър Цветков, 10.Юрген Джазула, 14.Армандо Ваюши (20-77.Mомчил Цветанов), 9.Уилмар Джордан (80-11.Мирослав Манолов), 70.Данило Асприля (66-8.Том)
Резерви: 12.Марин Орлинов, 33.Джемал Берберович, 88.Колев, 77.Момчил Цветанов, 24.Петър Златинов, 8.Том, 11.Мирослав Манолов
Треньор: Златомир Загорчич