Литекс загуби първата си контрола в Турция от Партизан с 2:3. Попадение за ловчанлии реализира Ивелин Попов, а Станкович от сръбския състав си отбеляза автогол. Дебют в състава на Литекс направи новият вратар Родриго Галато.

Сръбският гранд започна много добре и редуваше положение след положение пред вратата на Урош Голубович. Още в 8-ата минута Брана Илич бе изведен зад защитата на Литекс, но Кишишев се намеси. В 23-ата минута Томич стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на метър над вратата. В 25-ата минута Петър Занев изстреля снаряд от пряк свободен удар, но вратарят Божович със сетни усилия изби. В 31-ата минута и Ивайло Петков пробва рефлексите на сръбския страж, който пак се намеси добре.

В 43-ата минута Пламен Николов дръпна за фланелката откъсващия се нападател на Партизан Клео и съдията му показа директен червен картон. Неманя Томич изпълни перфектно пряк свободен удар и откри резултата в полза на “гробарите”.

На полувремето треньорът на “оранжевите” Ангел Червенков направи няколко смени. В 53-ата минута Христо Янев стреля от около 25 метра, но топката излезе на сантиметри в аут. В 57-ата минута Партизан поведе с 2:0, след като Брана Илич бе оставен непокрит и със силен удар прати топката за втори път в мрежата на Литекс. В 71-ата минута Саша Илич покачи на 3:0, след като засече с глава центриране отдясно. На вратата вече бе бразилския вратар Родриго Галато.

До края на двубоя Литекс вкара две попадения. В 79-ата минута съдията даде дузпа за българския тим след игра с ръка на Кнежевич. Зад топката застана Ивелин Попов, който намали на 1:3. В 81-ата минута Момчил Цветанов напредна отляво, центрира остро и Станкович си вкара автогол за крайното 2:3.

Следващата контрола на Литекс е на 7 февруари (неделя) срещу румънския Тимишоара./БЛИЦ

Литекс - Партизан 2:3
0:1 Неманя Томич (44), 0:2 Брана Илич (57), 0:3 Саша Илич (71), 1:3 Ивелин Попов (80-дузпа), 2:3 Станкович (81-автогол)