Литекс загуби първи точкки в първенството на Северозападната „В“ група. В мач от 5 кръг „оранжевите“ направиха 1:1 като гост на Бдин (Видин).

През първото полувреме голови положения почти нямаше. Лъчезар Георгиев вкара за домакините в 33-ата минута, но попадението беше отменено заради засада.

След почивката ловчанлии владееха повече топката и атакуваха, докато домакините бяха прибрани в половината си, разчитайки на контраатаки.

При една от тях Ивайло Иванов откри резултата в 65-ата минута, след като получи топката, освободи се от съперник и със силен шут би точно във вратата на Вълков. Резервата Селимински изравни в 82-ата минута.

Литекс е на четвърто място в класирането с актив от 10 точки и мач по-малко. Бдин е пети с осем точки. Лидери в подреждането с пълен актив от пет мача са Севлиево и Левски (Левски).