Носителят на Купата на България Литекс ще започне подготовка за новия сезон на 25 юни, съобщава официалният сайт на клуба. По голяма част от футболистите на първия тим вече са в почивка, след победата над ЦСКА с 1:0 в неделя. За последния двубой от шампионата в “А” група, „оранжевите” ще заложат предимно на играчи от дублиращия тим плюс един или двама от титулярите.

Литекс ще бъде в почивка до 24 юни. Съшия ден вечерта всички футболисти трябва да са в Ловеч. На 25-и тимът започва лятна подготовка. До 12 юли “оранжевите” ще се готвят в домашни условия, както миналото лято. Втората фаза на подготовката ще се проведе в Холандия. Литекс стартира участието си в Лига Европа от плейофите, т.е. четвърти предварителен кръг, първите мачове от който ще бъдат на 20 и 27 август. Отборът ще научи съперника си на 7 август, когато е жребият./БЛИЦ