Локомотив (Мездра) запази надеждата си за оцеляване в "А" група след успех с 2:1 над Спортист (Своге). За домакините се разписаха Димитър Петков и Страти Илиев, а за гостите - Стойчо Младенов след красива задна ножица. В момента "железничарите" се намират на 14-о място с равни точки с 13-ия Сливен с по 21 точки.

Домакините от Мездра натиснаха от началото и създадоха куп положения пред Тодор Кючуков. Исмаил Иса на два пъти, Анатоли Тодоров и Десислав Русев обаче пропуснаха. В 26-ата минута Анатоли Тодоров центрира отляво в наказателното поле, Димитър Петков засече на задна греда и вкара за 1:0. В 31-ата минута при идентична ситуация и подаване на Тодорв Иса пропусна от няколко метра да увеличи преднината на своите. В 38-ата минута Мартин Димов сгреши и сервира топката на крака на Страти Илиев, който вкара за 2:0.

През втората част играчите на Спортист заиграха по-активно, но чак в 67-ата минута имаха възможност за гол. Тогава хубав далечен изстрел на Стойчо Младенов бе отразен от Йордан Господинов. Само минута по-късно домакините отвърнаха с изстрел на Десислав Русев, който обаче мина покрай вратата. В 77-ата минута Анатоли Тодоров пропусна да оформи класически резултат след неточно изпълнен пряк свободен удар. Две минути по-късно Тодор Кючуков с добра намеса попречи отново на Тодоров да се разпише.

В 86-ата минута дойде и най-красивата ситуация в мача, когато Стойчо Младенов получи пас отляво и с красива задна ножица оформи крайното 2:1 за домакините от Мездра./БЛИЦ

Мачът по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
1 - пропуск на Исмаил Иса,
който бе изведен отляво, но спечели само корнер
6 - пропуск на Локо (Мездра),
Исмаил Иса получи вляво в наказателното поле и с диагонален удар прати топката над вратата
10 - атака на домакините от Мездра, Десислав Русев обаче не намира Иса
15 - центриране отдясно в наказателното поле на Спортист, Димитър Петков стреля с глава, но покрай гредата
22 - първата по-добра атака на Спортист, но Евгени Игнатов не нацели топката след грешка на Станимир Господинов
27 - ГООЛ за Локо (Мездра), голмайстор Димитър Петков - Макето, който засече центриране от Анатоли Тодоров отляво и близо до задната греда реализира
31 -
ново центриране на Анатоли Тодоров, отляво на наказателното поле, но този път Исмаил Иса не успя да насочи топката към вратата
36 - ГООЛ за Локомотив (Мездра), голмайстор Страти Илиев, който реализира вътре в наказателното поле, след като получи топката от крака на Мартин Димов от Спортист
38 -
добро изпълнение на Стойчо Младенов от пряк свободен удар, затрудни Йордан Господинов, но нищо опасно пред вратата на домакините
45 - край на първото полувреме
---------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
46  -
смяна в състава на Спортист, на мястото на Николай Цветков влиза Петър Василев
62 - Деян Борисов намери Евгени Игнатов на границата на наказателното поле, той стреля, но слабо и неточно
67 - Стойчо Младенов пробва удар, който за малко да изненада Господинов, но все пак вратарят избива
72 - добро заучено изпълнение на пряк свободен удар на играчите на Локо (Мездра), подаване към Анатоли Тодоров надясно в наказателното поле, той стигна почти до аут линията, но центрира лошо
79 - барза атака за Локо Мездра, Джоров центрира отдясно, топката не бе засечена от никого и връхлитащият на скорост Анатоли Тодоров стреля силно, и само добрата изява на Кючуков спаси Спортист от трети гол
81 - силен шут на Боян Табаков, но не успя да уцели вратата
85 - ГООЛ за Спортист (Своге), голмайстор Стойчо Младенов със задна ножица
89 -
смяна в състава на Локомотив (Мездра), на мястото на Исмаил Иса влиза Предраг Пажин