Локомотив (Мездра) завърши 2:2 при гостуването си на Бургас в мач от 13-ия кръг на „Б” група. Николай Цветков-Демона откри за "железничарите" в 53-ата минута, домакините изравниха в 58-ата чрез Пламен Димитров, който се разписа с глава. В 85-ата защитникът Георги Павлов вкара за 1:2, но избраниците на Иван Редовски изпуснаха победата в 4-ата минута на добавеното време, когато за крайното 2:2 отбеляза Петър Патев.

Още във 2-ата минута вратарят на гостите трябваше да се намесва след далечен удар на Симеон Мечев. Три минути по-късно Мечев бе повален в наказателното поле на Локо (Мз), бургазлии искаха дузпа, но съдията остана безмълвен. В 8-ата минута Мирослав Радев центрира отдясно, Любомир Любенов засече с глава, но стражът на "железничарите" изби от голлинията. В 18-ата минута Симеон Мечев изпълни прекрасно свободен удар, но отново Мартин Митев се намеси решително и изби в корнер. В 25-ата минута ново страхотно изпълнение на Мечев мина на сантиметри от страничната греда. Топката рикошира в стената и съдията посочи ъглов удар. При последвалото му изпълнение Любенов засече с глава, а кълбото се отклони в напречната греда. Минута след това, отново след изпълнение на корнер, Радев стреля с глава, но топката мина до дясната греда. В 33-ата минута Шмедин напредна отдясно, центрира успоредно на голлинията, но ударът на Любенов бе избит в ъглов удар.

Втората част започна отново с натиск на бургазлии, водени от Ангел Стойков. Противно на логиката гостите откриха резултата, след като в 53-ата минута Николай Цветков се възползва от неразбирателство в „синята” защита. Домакините реагираха светкавично и само 5 минути по-късно Пламен Димитров с глава изравни резултата - 1:1. Последва мощен домакински натиск, но отлични изяви на стража на гостите запазиха равенството до 85-ата минута. Тогава играчите на Локомотив (Мездра) направиха контраатака и Георги Павлов реализира за 1:2. До края на срещата бургазлии хвърлиха всички сили в атака. Натискът им даде резултат в 4-ата минута на даденото от съдията добавено време. Тогава Мечев центрира от ъглов удар и Петър Патев засече с глава за крайното 2:2, което лиши гостите от Мезда от победата.

След равенството Бургас събра 19 точки и е осми, а Локо (Мз) има 16 в актива.

Съставът на ПФК Бургас: 1. Янко Георгиев, 11. Даниел Шмедин, 3. Петър Патев, 20. Юри Иванов, 2. Тодор Гочев, 10. Мирослав Радев, 22. Цветомир Цонков, 16. Пламен Димитров (70’ – 21. Живко Хаджиев), 23. Борислав Борисов (56’ – 9. Г. Станчев), 4. Симеон Мечев, 7. Любомир Любенов

Съставът на Локомотив (Мездра): Мартин Митев, Петър Василев, Ивайло Цветанов, Николай Ганчев, Стоян Георгиев, Георги Павлов, Кристиан Кътов, Борислав Балджийски, Михаил Кисьов, Николай Цветков, Иван Мишев