Локомотив (Мездра) отново се изкачи на върха в Северозападна "В" група. Това се случи, след като днес се изигра отложената среща от 8-ия кръг с Бдин (Видин). Интригуващият двубой на стадион "Георги Бенковски" приключи наравно 1:1.

През първото полувреме никой не успя да вземе надмощие. Топката се разиграваше предимно между двете наказателни полета, без да достига в опасна близост до вратарите. Само веднъж гостите от Мездра получиха шанс и опитният Иван Редовски се възползва от него. В 12-ата минута високият нападател засече с глава центрираната топка и я оплете в мрежата на домакините - 0:1.

След почивката играчите на Бдин взеха инициативата и наложиха тотален натиск. „Железничарите“ приеха спокойно играта в своята половина, но при всяка възможност провеждаха контраатака. При една от тях в 75-ата минута Редовски стреля, но гредата спаси домакините.

Малко след това отново той бе близо до решаване на крайния изход на двубоя, но след удара му топката премина на сантиметри от външната страна на гредата. Бдинци продължаваха да атакуват, но действията им бяха стихийни. След всеки пробив по фланговете следваха безадресни центрирания. Течаха последните секунди от продължението, когато пред вратата на Юлиян Левашки настана поредната суматоха. Най-съобразителен в нея бе Ивайло Цветков, който стреля неспасяемо за крайното 1:1.
Двата отбора завършиха мача в намалени състави. В 90-ата минута нервите на Ангел Цолов (Бдин) и Николай Ганчев (Локомотив) не издържаха и след размяна на обиди и псувни главният съдия Даниел Цолов им вдигна втори жълти и червени картони.

След равенството Локомотив (Мездра) събра 25 точки и отново се изкачи на върха в  Северозападна "В" група. Също с толкова е и "Ботев" (Луковит), който обаче има по-лоша голова разлика. Бдин (Видин) е с 20 точки в актива си.