Локо (Мз) разби като домакин Пирин с 4:0 в среща от десетия кръг на първенството. Попаденията за “железничарите” реализираха Борислав Хазуров и Страти Илиев, а Исмаил Иса се разписаха на два пъти. С трите точки Локомотив събира 12 и има 2 повече от шампиона Левски. “Сините” обаче са с два мача по-малко. Пирин остава в средата на класирането също с 12 точки.

Срещата може да бъде определена като скандална, защото феновете на домакините издигнаха обидни транспаранти срещу шефа на съдиите Димо Момиров. Ултрасите са бесни на реферите заради ощетяването на "железничарите" в срещата им от миналия кръг с Черно море, загубена с 1:2.

Първото полувреме бе за гостите от Благоевград. Противно на показаното на терена Локомотив стигна до гол. В 30-ата минута Тевия центрира и Борислав Хазуров с глава откри резултата срещу клуба, в който започна кариерата си.

Второто полувреме премина под диктовката на домакините. Още в 57-ата минута те направиха резултата 2:0. Страти Илиев изненада Ганев с удар от 30 метра от фаул и удвои.

В 65-ата и 86-ата минути Исмаил Иса направи 4:0. При първото си попадение получи добър пас от Хазуров, надбяга защитник и от малък ъгъл вкара за 3:0, а след това с бомбен шут разстреля вратаря, след нова асистенция на Борислав Хазуров./БЛИЦ

ЛОКО (Мз) – ПИРИН 4:0

1:0 Б. Хазуров (34), 2:0 Илиев (57), 3:0 Иса (65), 4:0 Иса (68)

Локо: Христо Иванов, Цветан Зарев, Николай Христозов, Даниел Моралес, Здравко Станков, Тевия, Виктор Софрониев, Страти Илиев, Страхил Попов (58 - Л. Тодоров), Борислав Хазуров, Исмаил Иса (74 - Гайтанов)

Пирин: Веселин Ганев, Станчев, Георги Георгиев, Радослав Митревски (76 - М. Тодоров), Мирослав Ризов, Тодор Паланков, Радослав Анев (46 - Кондев), Борис Галчев, Даниеп Пеев, Драги Коцев, Даниел Младенов (57 - Цачев)

Стадион: "Локомотив"
Съдия: Ахмед Ахмед
Жълти картони: Станков, Софрониев, Иса, Л. Тодоров (Л), Паланков, Галчев (П)