Локо (Мз) размаза с 6:0 Ботев (Криводол) в първата си контрола за тази зима. Над всички в двубоя бе новото попълнение на тима от Мезда - португалецът Тозе Мареко. Дошлият от испанския Алавес нападател се отчете с две попадения, а при всяко от отиграванията бе аплодиран от публиката на домакините.

Два гола заби и чилиецът Хосе Калдерон, а по веднъж Ботев (Криводол) наказаха Красимир Георгиев и Йордан Стоилов от дузпа.

Дебют за "железничарите" записаха и другите двама нови португалци - Нуно Фонсека и Уго Симоеш.

Два гола заби и чилиецът Хосе Калдерон, а по веднъж Ботев (Криводол) наказаха Красимир Георгиев и Йордан Стоилов от дузпа. Дебют за "железничарите" записаха и другите двама нови португалци - Нуно Фонсека и Уго Симоеш.

Срещата започна с натиск на домакините, но футболистите на Георги Тодоров разчитаха предимно на центрирания от статични положения. В 11-ата минута след хубаво центриране отляво капитанът Предраг Пажин с глава продължи топката към Тозе. Бившият голмайстор на Цволе и Алавес също с глава насочи топката във вратата, която изненада стража на гостите и влетя в мрежата зад него - 1:0.

Две минути по-късно Фаусто центрира опасно от фаул, но Борислав Борисов изчисти топката пред погледа на Георги Каранейчев. В 22-ата Николай Христозов проби по дясното крило и центрира, а Тозе с акробатичен плонж забоде топката в долния ляв ъгъл на вратата пазена от Николов - 2:0. Осем минути след това Каранейчев стреля от границата на полето, но този път вратарят на тима от Криводол бе на мястото си и изби топката.

На полувремето треньорският щаб на Локо (Мз) направи осем смени, а още в първата минута на полувремето влезлият Красимир Георгиев получи топката зад отбраната на Ботев, но изстрелът му бе избит от резервния вратар Ивайло Георгиев. В 51-ата минута Николай Владинов центрира към Камен Каменов, но ударът му с глава бе спасен от Георги Георгиев. В ответната атака топката се озова в Краси Георгиев, който с десния крак технично прати топката във вратата на гостите и направи резултата класически - 3:0.

Междувременно в игра се появи дошлият на проби естонски халф Максим Папонов. Той е роден на 11 юни 1990 година, а през миналия сезон е играл в ТВМК и е записал 14 мача и един гол. В 63-ата минута Хосе Калдерон влезе в полето, но Юлиан Найденов зверски фаулира чилиеца и главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Йордан Стоилов, който хладнокръвно прати топката в десния ъгъл на вратата - 4:0.

Само седем минути по-късно Иван Топузаков центрира, а вратаря Георгиев изпусна топката. Хосе Калдерон я овладя и вкара петия гол в мача. В 76-ата Владинов проби отдясно, влезе в полето и подаде на Дечо Аризонов. Новото попълнение на Ботев обаче стреля на сантиметри покрай вратата на "железничарите". Шест минути преди края на мача след хубаво двойно подаване между Красимир Георгиев и Йордан Стоилов, последният пусна топката успоредно на вратата, а Калдерон технично я промуши под плонжа на вратаря за крайното 6:0.

Следващата контрола на Локо (Мз) е на 31 януари от 14:00 часа в София срещу елитния Пирин (Бл). /БЛИЦ

Локо (Мз) - Ботев (Криводол) 6:0
1:0 Тозе Мареко (11), 2:0 Тозе Мареко (22), 3:0 Красимир Георгиев (52), 4:0 Йордан Стоилов (64-дузпа), 5:0 Хосе Калдерон (71), 6:0 Хосе Калдерон (84)