Локомотив обърна развоя на резултата срещу градския си съперник Марица и спечели с 3:1 контрола играна на стадиона в парк "Лаута".

Двата отбора изиграха интересен мач с доста голови положения в студеното време. Марица показа добра игра на фона на това, че тимът стартира скоро подготовка, а контролата бе на практика първа за тима на Николай Димитров.

Треньорът пусна в игра всички здрави футболисти от състава. Участие не взеха само Христиан Димитров и Янко Ангелов, както и Даниел Спасов, който все още не е готов за игра.

Локомотив стартира по-активно мача и през първите 20 минути създаде няколко опасни ситуации чрез Димитър Илиев и Александър Василев. На два пъти Илия Николов се намесваше решаващо. След 20-та минута "жълто-сините" показаха истинското си лице и създадоха няколко опасни положения, като бяха и по-активния тим на терена.

Новото попълнение в състава Петър Атанасов пропусна най-чистото положение изобщо за първата част в 30-ата минута.

Той бе изведен чудесно от Валери Домовчийски очи в очи срещу стража на Локомотив Лукас Рейдър, но ударът на Атанасов срещна тялото на вратаря. Малко по-късно Мариян Тонев се озова на добра позиция, но бе блокиран и върна към Домовчийски, който стреля технично от дистанция, но ударът му бе спасен от стража на домакините. Така първата част завърши без голове, въпреки не малкото шансове за това.

През втората част в състава на Марица, а и в този на Локомотив, бяха направени множество промени. "Жълто-сините" започнаха добре втората част и откриха резултата в 50-ата минута, когато Айкут Янъков засече с глава хубаво центриране от фланга. До края на срещата домакините, които играят в българския елит, стигнаха до обрат. В 75-ата минута, след грешка в отбрана се стигна до дузпа, която бе реализирана от Георги Минчев. В 79-ата минута Самсон Комолафе бе изведен сам срещу вратаря Петър Начев и с удар покрай стража отбеляза за 2:1. В продължението на мача, след разбъркване в наказателното поле, Гомис успя да отправи удар и оформи крайния резултат.

Марица: 12. Илия Николов, 66. Мартин Лазов, 19. Мартин Газиев, 11. Илиян Йорданов, 20. Йордан Пейчинов, 13. Милен Танчев, 17. Валери Домовчийски, 8. Александър Праматаров, 15. Петър Атанасов, 10. Веселин Марчев, 87. Мариян Тонев (Петър Начев, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Георги Иванов, Айкут Янъков, Симеон Вешев, Станислав Маламов, Теодор Фърков, Георги Георгиев, Станимир Димитров, Сами Мехмедов)

Локомотив: 71. Лукас Рейдър, 15. Видол Сейменски, 20. Милош Петрович, 8. Мирослав Пушкаров, 27. Филип Колев, 7. Петър Витанов, 23. Александър Василиев, 18. Иван Сулев, 10. Парвиз Умарбаев, 14. Димитър Илиев, 11. Ивайло Димитров (Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Христо Иванов, Емил Янчев, Лукас Салинас, Пламен Петров, Бирсент Карагарен, Милислав Попович, Георги Минчев, Самсон Комолафе)