Локомотив (Пловдив) победи като гост Берое в Стара Загора с минималното 1:0. Единственото попадение реализира Йордан Тодоров в 42-ата минута. С трите точки “смърфовете” най-после напуснаха зоната на изпадащите. Отборът вече има 15 точки и е на 13-о място, като зад него са Локо (Мездра) с 14 и Спортист (Своге) с 11. Вече е ясен единият изпадащ – изхвърленият Ботев (Пловдив).

Берое записа първа загуба в Стара Загора от 12 мача. За последно тимът падна у дома на 22 април 2007 година – от ЦСКА (0:1) на празни трибуни. Тогава съдия бе Николай Йорданов, който ръководи и днешния мач срещу Локомотив (Пловдив).

През първото полувреме гостите от Пловдив имаха превес на терена и създадоха по-интересни положения. На два пъти Гара Дембеле организираше атаки, но бе спиран от защитници на домакините. В 42-ата минута след подаване от дълбочина Станислав Бачев от Берое сгреши, Данчо Тодоров се измъкна сам срещу вратаря Пейков и го прониза за 1:0.

В 51-ата минута Георги Андонов можеше да изравни, но вратарят на “смърфовете” Стоян Ставрев спаси по страхотен начин. В 57-ата минута Данчо Тодоров стреля от десетина метра, но в аут. В 63-ата минута Боян Илиев от Локо от 5 метра не успя да уцели вратата. В последните 15 минути Гара Дембеле на два пъти оставаше сам в атака, но бе спрян от защитата на Берое. В 84-ата минута Данчо Тодоров излезе сам срещу стража на старозагорци, но си скъси ъгъла и стреля покрай вратата./БЛИЦ

Двубоят по минути
1
- начало на мача
1 - центриране на Мечечиев в наказателното поле на Берое, Здравко Лазаров стреля, но над вратата
11 - добър пробив на Дембеле в наказателното поле на Берое, но в последния момент защитник се намесва и избива напред
15 - хубава атака на Данчо Тодоров по дясното крило, но не успя да центрира в наказателното поле на Берое
17 - Здравко Илиев намира отлично Георги Андонов пред наказателното поле на гостите, но Андонов извършва фаул в нападение
18
- центриране на Милен Танев отдясно в наказателното поле на Локомотив, Искрен Писаров стреля с глава, но вратарят на гостите лови без проблеми
25 - далечен удар на Канев, но топката минава над гредата
27
- атака и хубав удар на Данчо Тодоров отляво в наказателното поле, но Пейков избива в корнер
30 - Атанас Атанасов центрира от корнер, но Георги Андонов е надскочен от защитник на Локомотив
35 - жълт картон за Станислав Бачев (Берое) за фаул срещу Даксон
39 - Атанас Атанасов центрира от пряк свободен удар, Георги Андонов играе с глава, но Дончо Атанасов е изпреварен от Стоян Ставрев малко пред вратата на Локомотив
42 - ГООЛ за Локомотив (Пловдив), голмайстор Йордан Тодоров, който се възползва от груба грешка на Станислав Бачев. След дълго центриране Бачев не успя да спре топката, изпусна Данчо Тодоров, който излезе сам срещу Пейков и реализира
45+1 -
жълт картон за Ангел Йошев (Локомотив Пловдив)
45+1 - край на първото полувреме
-------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
47 -
центриране на Милен Танев в наказателното поле, Георги Андонов обаче не стига до топката
51 -
хубаво центриране на Даксон, Йордан Тодоров засече добре, но прати топката в ръцете на Боян Пейков
51 -
пропуск за Берое след удар Георги Андонов, Стоян Ставрев спасява по страхотен начин. Това бе най-добрата възможност за домакините до момента
52 - удар на Искрен Писаров отдалеч, но Ставрев отново лови
56 - жълт картон за Здравко Илиев (Берое), за груб фаул
57 - пропуск на Данчо Тодоров, който стреля от 10-12 метра срещу Пейков след грешка на Станислав Бачев. Топката обаче излиза в аут
59 - смяна в състава на Берое, на мястото на Милен Танев влиза Иван Чергев
63 - пропуск за Локо (Пловдив), Боян Илиев от 5 метра оставен непокрит не успя да уцели вратата
64
- жълт картон за Боян Илиев (Локомотив)
66 - смяна в състава на Берое, на мястото на Искрен Писаров влиза Николай Станков
67 - жълт картон за Даксон (Локомотив)
75 - добра контраатака на Локо (Пловдив), топката попадна в Дембеле на границата на наказателното поле, но той не успя да продължи или да стреля
78 - нов шанс за Дембеле, но този път той е спрян от Иво Иванов. Нов удар, този път на Том, но топката излиза в аут
80 - смяна в състава на Локомотив, на мястото на Здравко Лазаров влиза Красен Трифонов
84 - контраатака за гостите от Пловдив, Данчо Тодоров отдясно, но се забави, стреля от малък ъгъл и прати топката в аут
90 - 5 минути продължение на двубоя
90+1 - остро центриране на Дончо Атанасов отляво, но нямаше кой да засече в наказателното поле на Локомотив
90+5 - край на мача

Берое - Локомотив (Пловдив) 0:1
0:1 Йордан Тодоров (42)

Берое: 22.Боян Пейков, 2.Здравко Илиев, 5.Иво Иванов, 24.Станислав Бачев, 28.Атанас Атанасов, 18.Петър Костадинов (81 - 27.Атанас Апостолов), 17.Искрен Писаров (66 - 20.Николай Станков), 8.Милен Канев, 21.Милен Танев (58 - 9.Иван Чергев), 11.Дончо Атанасов, 77.Георги Андонов
Резерви: 1.Пламен Петров, 3.Тодор Тодоров, 16.Антонио Хаджииванов, 29.Симеон Минчев, 20.Николай Станков, 27.Атанас Апостолов, 9.Иван Чергев

Локомотив (Пловдив): 1.Стоян Ставрев, 23.Георги Мечечиев, 5.Юнес Бенджалюн, 55.Кирил Котев, 26.Ангел Йошев, 15.Боян Илиев, 7.Йордан Тодоров, 39.Гара Дембеле, 20.Том, 11.Даксон (77 - 16.Николай Чипев), 77.Здравко Лазаров (80 - 22.Красен Трифонов)
Резерви: 12.Иван Павлов, 4.Петър Кюмюрджиев, 16.Николай Чипев, 14.Костадин Гаджалов, 80.Габор Ерош, 21.Рангел Абушев, 22.Красен Трифонов