Локомотив (Пловдив) победи с минималното 1:0 Миньор (Перник) в мач от 24-ия кръг на "А" група, игран на стадиона в парк "Лаута". Още през първото полувреме съдията Станислав Ставров изгони по един футболист и от двата отбора, а малко преди края на мача гостите останаха без треньора си Антон Велков.

В 22-ата минута Дани Кики остави домакините в намален състав заради удар без топка срещу Станислав Руменов. В 36-ата минута и гостите останаха с човек по-малко, след като Руменов се спречка с Писаров и също бе изгонен от съдията Станислав Ставров.

В 83-ата минута Павле Делибашич реализира гол за домакините - 1:0. Георги Мечечиев центрира, Чворович се размина с топката и тя попадна в сърбина, който не пропусна да накаже гостите от Перник. В този момент треньорът на Миньор Антон Велков побесня и нахлу на терена. Наставникът настояваше за отмяна на попадението заради нарушение на Делибашич срещу Чворович. В крайна сметка Велков бе изгонен от скамейката на гостите и изведен от няколко полицаи.

С прибавените три точки Локо (Пд) събра 33 в актива си и се изкачи на шестото място във временното класиране. Миньор пък остана близо до зоната на изпадащите. "Жълто-черните" са на 12-ото място с 24 точки. /БЛИЦ

ЛОКО (Пд) - МИНЬОР (Пк) 1:0
1:0 Павле Делибашич (83)

ЛОКО (Пд): 1.Стоян Ставрев, 27.Георги Мечечиев, 24.Мартин Сечков, 30.Фелисиен Сингбо, 28.Петър Кюмюрджиев, 10.Милан Милотинович, 20.Том (66-14.Димитър Илиев), 3.Дани Кики, 11.Даксон, 19.Георги Данов (33-18.Искрел Писаров), 9.Павле Делибашич

МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 2.Васил Божиков, 26.Самет Ашимов, 6.Николай Дюлгеров, 14.Ивайло Цветков, 17.Пламен Крумов (70-21.Костадин Хазуров), 18.Горан Янкович, 9.Станислав Руменов, 8.Румен Трифонов, 7.Валмир (56-19.Петър Петров), 39.Борислав Дичев