Литекс и Локомотив (Пд) завършиха наравно 2:2 в мач от 17-тия кръг на "А" група.

“Оранжевите” упражниха домакински натиск в началото на мача, но изненадващо първата опасност дойде именно пред тяхната врата. В 8-ата минута Владислав Мирчев бе изведен в наказателното поле, но се засуети и Славчев успя да му отнеме топката. Малко по-късно натискът на Литекс даде резултат и Исмаил Иса се разписа, след като бе изведен очи в очи с Йордан Господинов.

Попадението накара Локомотив да погледне по-смело към вратата на съперника. Валери Георгиев получи топката в наказателното поле, но точно преди да шутира Васил Божиков успя да го блокира. Последва нова атака за Литекс, Ваюши проби по крилото, но стреля на сантиметри от гредата.

В 29-ата минута Локомотив се добра до равенството, след като Абушев засече с глава центриране на Кавдански. Последва натиск на Литекс, първо Иса с глава стреля в Аут, но в 37-ата минута “оранжевите” стигнаха до нов гол. Ванжер стреля мощно от границата на наказателното поле, топката се удари в гредата, върна се отново на линията на наказателното поле, откъдето Георги Миланов със страхотен удар я прати в мрежата.

Второто полувреме отново премина на високи обороти с превъзходство на домакините. Първо Ваюши не сполучи с далечен удар, а след това Йордан Господинов се намеси решително, след като Иса изведе Георги Миланов зад защитата на Локомотив. Литекс повториха това изпълнение още веднъж, Господинов пак спаси самоотвержено, но този път след плонж в краката на Иса.

И точно, когато голът пред вратата на Локомотив се печеше, Диего Фераресо успя да попари домакините. В 76-ата минута той се възползва от лошо поемане на топката от страна на Симеон Славчев, излезе очи в очи с Илко Пиргов и не сгреши – 2:2.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ

8 - Мирчев е намерен в наказателното поле, но защитник на Литекс избива топката
10 - topka.jpg ГООООООЛ!!! Исмаил Иса откри резултата. Георги Миланов пусна топката зад отбраната на Локо (Пд) и за нападателя не бе трудно да вкара сам срещу вратаря
14 - Стефанов опитва удар от дале, но бранител на Литекс застава пред топката
15 - Валери Георгиев получава топката в наказателното поле на Литекс, Васил Божиков успява да я отнеме и чисти силно напред
18 - Марков бърка при изнасянето на топката, Ваюши овладява, навлиза в наказателното поле, опитва силен удар, но на сантиментри от гредата
29 - topka.jpg ГООООООЛ!!! Абушев засече с глава центриране на Кавдански и прати топката във вратата
33 - Ваюши центрира от фаул, Иса с глава праща топката в аут
37 - topka.jpg ГОООООООЛ!!! Ванжер стреля мощно от границата на наказателното поле, топката се удря в гредата, Георги Миланов шутира от 19 метра и дава преднина на Литекс
50 - Ваюши опитва далечен диагонален удар, но топката минава над гредата
51 - Иса прехвърли защитата на Локо (Пд) с елегантен пас, топаката попада в Миланов, но излезлия напред Господинов плонжира в краката му и спасява
57 - Диего опитва удар от малък ъгъл, топката е в аут
63 - Ниско центриране в наказателното поле на Локо (Пд), топката е изчистена в ъглов удар
68 - Вратярат на Локо (Пд) Йордан Господинов излиза неразчетено при поредното центриране, изпуска топката, но защитник реагира и чисти
72 - Страхотно извеждащо подаване, Господинов излиза и лови пред връхлитащия Исмаил Иса
74 - Костадин Марков изпълнява фаул на около 18 метра от вратата, Пиргов лови
76 - topka.jpg ГООООООЛ!!! Симеон Славчев направи непростима грешка пред наказателното поле, Фераресо му отне топката, излезе очи в очи с Пиргов, стреля технично, стражът отклони топката с крак, но тя влезе във вратата
78 - Иса стреля опасно с глава, Господинов спасява, топката попада в Жуниор, който от непосредствена близост е неточен
90+3 - Валери Георгиев опитва удар изнвън наказателното поле, но топката минава много в страни от вратата на Литекс

Литекс - Локо (Пд) 2:2

1:0 Иса (10), 1:1 Абушев (29), 2:1 Георги Миланов (37), 2:2 Диего Фераресо (76)

634815115157396250.pngЛитекс: 1. Илко Пиргов, 3. Антон Недялков, 4. Васил Божиков, 6. Симеон Славчев (77 - 10 Жуниор), 7. Ванжер да Силва (60 - 27. Момчил Цветанов), 9. Исмаил Иса, 16. Страхил Попов, 17. Георги Миланов, 21. Александър Цветков, 33. Николай Бодуров, 14. Армандо Ваюши
Резерви: 30. Евгени Александров, 5. Емил Грозев, 10. Жуниор, 15. Томи Костадинов, 18. Илия Миланов, 19. Румен Руменов, 27. Момчил Цветанов
Треньор: Христо Стоичков

lok.jpgЛокомотив (Пд): 12. Йордан Господинов, 3. Валери Георгиев, 6. Кирил Котев, 55. Мартин Кавдански, 16. Христо Златински, 17. Костадин Марков, 28. Атанас Атанасов, 23. Даниел Георгиев (46 - 7. Диего Фераресо), 4. Рангел Абушев, 9. Владислав Мирчев (70 - 89. Станислав Маламов), 88. Георги Стефанов (82 - 19. Четин Садула)
Резерви: 30. Минко Жилков, 5. Павел Ковачев, 15. Стамов, 19. Четин Садула, 7. Диего Фераресо, 82. Йордан Юруков, 89. Станислав Маламов
Треньор: Стефан Генов