Локо (Пд) остава в “А” група след победа с 2:1 над Локо (Сф). “Смърфовете” се нуждаеха само от точка в домакинския си мач, за да си осигурят оставането в групата. Автори на попадения станаха Николай Чипев и Здравко Лазаров, както и Димо Атанасов.

Пловдивчани започнаха отлично мача. След две положения стигнаха до гол в 16-ата минута. Тогава Даксон центрира, а Чипев с глава откри резултата. След гола домакините заиграха по-спокойно и логично стигнаха до второ попадение. В 32-ата минута Дембеле стреля, но Левашки изби. Топката стигна до Лазаров, който я чукна към Йордан Тодоров. Халфът върна към Електричката, който удвои резултата с хубав удар.

След подновяването на играта столичани показаха малко по-голямо желание. Това бързо се видя на терена и през второто полувреме имаха повече положения. Опитите на Румен Горанов, Мартин Камбуров и Христо Златински обаче стигаха най-много до направилия отличен мач ветеран Стоян Ставрев. Все пак в 83-ата минута Димо Атанасов го преодоля за 2:1. Това бе и последното интересно положение в мача.

Локо (Пд) запаси мястото си в групата, а Локо (Сф) финишира четвърти и след серия загуби в края на сезона няма да участва в евротурнирите.

ЛОКО (Пд) – ЛОКО (Сф) 2:1
1:0 Николай Чипев (16), 2:0 Лазаров (32), 2:1 Димо Атанасов (83)

Локо (Пд): 1.Стоян Ставрев, 7.Йордан Тодоров, 14.Костадин Гаджалов, 4.Петър Кюмюрджиев, 5.Бенжелюн, 80.Габор Ерош (84 - Красен Трифонов), 20.Том, 16.Николай Чипев, 77.Здравко Лазаров, 39.Гара Дембеле (63 - Дани Кики), 11.Даксон (75 - Абушев)

Локо (Сф): 21.Юлиян Левашки, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиан Добрев, 5.Георги Марков, 7.Румен Горанов, 23.Иво Иванов (46 - Асамоа), 16.Христо Златински, 19.Мартин Камбуров, 10.Марчо Дафчев (32 - Данаил Митев), 30.Димо Атанасов

Стадион: “Локомтив”
Съдия: Радослав Станев
Жълти картони: Даксон (Локо (Пд), Иво Иванов (Локо Сф)

Срещата по минути
1 - Начало на мача
7 - Лазаров центрира добре, Дембеле и Тодоров не успяват да отиграят
10 - Удар на Бенжелюн, Левашки се справя
16 - ГОООЛ! 1:0 за Локо (Пд), точен е Николай Чипев
30 - Удар на Даксон, Левашки избива
32 - ГОООЛ! 2:0 за Локо (Пд). Дембеле проби и стреля, вратаря изби. Здравко Лазаров даде на Тодоров, който му върна и нападателят направи 2:0