Локомотив (Пд) се класира за четвъртфиналите от турнира за Купата на България. “Смърфовете” надделяха като гост на Добруджа с 4:0. Така елитният тим записа втори успех над тим от “Б” група, след като в предишния етап надви Чавдар (Етрополе) с 2:0.

Треньорът на Локо Емил Велев заложи на най-доброто, като не ползва единствено капитана Здравко Лазаров, който е контузен. В негово отсъствие в герой за отбора се превърна авторът на хеттрик Драги Коцев.

Мачът беше решен още в първата минута. В 38-ата секунда Локомотив поведе. Драги Коцев получи от Карвальо и с хубав удар откри резултата. След попадението логично на терена имаше само един отбор. Амбициите на домакините бяха попарени прекалено рано и те не успяха да се отърсят от шока.

В 39-ата минута Даксон стреля много опасно, но вратарят Марков изби. До почивката и Карвальо пропиля хубава ситуация.

След подновяването на играта положението на терена не се промени. В 64-ата минута вратарят на Добружда отрази силен удар на Сержиньо. Минута след това Коцев направи 2:0.

В 75-ата минута защитникът Джереми Родригес покачи на 3:0. Той довкара отбита от вратаря топка след атака на Христо Златински. Драги Коцев направи 4:0 в 90-ата минута, фиксирайки своя хеттрик.

Локомотив се класира за четвъртфиналите за турнира, мачовете от които ще се играят през следващата година.

ДОБРУДЖА – ЛОКО (Пд) 0:4
0:1 Драги Коцев (1), 0:2 Драги Коцев (65), 0:3 Джереми Родригес (75), 0:4 Драги Коцев (90)

Добруджа: 30.Николай Марков, 20.Здравко Петров 3.Младен Димитров, 8.Николай Илиев, 6.Филип Флоров, 14.Недко Ангелов, 22.Валери Михайлов (66 - Михалев), 9.Ивайло Лазаров, 19.Павлин Тодоров (78 - Станчев), 27.Николай Станков, 23.Филип Филчев (59 - Фахрединов)

Локо (Пд): 12.Стоян Ставрев, 2.Джереми Родригес, 3.Валери Георгиев, 5.Юнес Бенжелюн, 4.Михаил Венков, 23.Даниел Георгиев, 16.Христо Златински, 29.Драги Коцев, 87.Даксон да Силва (68 - Релич), 19.Базил де Карвальо (81 - Чилингиров), 10.Сержиньо (70 - Витанов)

Стадион: “Дружба”
Съдия: Ахмед Ахмед
Жълти картони: Флоров (Д), Родригес (Л)