Локомотив (Пловдив) победи Нефтохимик с 2:1 пред 1500 зрители в парк „Лаута” в последна контрола от предсезонната лятна подготовка и на двата тима.

„Смърфовете” представиха новите си попълнения - вратарят Кирил Акалски, Йордан Тодоров, Руслан Куанг, Асен Георгиев, Дани Кики, Александър Якимов, Габриел ди Кармо, Здравко Лазаров, Мартин Камбуров и Александър Тунчев.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналия шофьор на клубния автобус на Нефтохимик Георги Драганов, който нелепо намери смъртта си при катастрофа с мотоциклет по пътя Бургас- Несебър.

Диян Христов (18-дузпа) даде преднина на гостите от Бургас, след като бе точен от дузпа, отсъдена заради спъване на Емануил Манев. Дани Кики (30) изравни, а Диего Фераресо (43) резултата и оформи крайното 2:1.

След почивката бургазлии бяха по-активни, но Галин Димов пропусна най-изгодната възможност за тях, а в самия край вратарят на домакините Йордан Господинов спаси далечен удар на Емануил Манев.

Стартови състави
Локомотив (Пловдив): Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Александър Тунчев, Мартин Кавдански, Диего Фераресо, Ндиаей, Валери Георгиев, Станислав Маламов, Дани Кики, Здравко Лазаров, Мартин Камбуров

Нефтохимик: Евгени Караманов, Петър Патев, Георги Хашев, Антон Димитров, Ангел Йошев, Емануил Манев, Коста Янев, Георги Вълчев, Николай Чипев, Диян Христов.