Локомотив (Пловдив) претърпя изненадваща загуба с 0:1 от лидера в Източната "Б" група Любимец в контрола, играна в Сандански. Така "смърфовете" отново бяха унижени от втородивизионния тим, който през октомври разби "смърфовете" по категоричен начин. Тогава при резултат 5:1 за Любимец босът на Локо (Пд) Коко Динев извади отбора и прекрати мача в 65-ата минута.

Единственото попадение в днешната среща падна 11 минути преди края, когато полузащитникът Иван Минчев стреля от около 20 метра и не остави шанс на опитния вратар на "смърфовете" Стоян Ставрев.

Дебют за Локо (Пд) записа израелският халф Шай Ревиво, който е на проби. Очаква се старши треньорът Емил Велев да реши неговата съдба в близките дни. Първи мач с екипа на "смърфовете" записа и снажният бранител Танко Дяков.

За Любимец игра бившият футболист на "Левски" Майкъл Тевия, който преди дни беше освободен от Нефтохимик.