Локо (Пд) загуби трети пореден мач в лятната си подготовка с 1:2. Този път “смърфовете” паднаха от Монтана. Преди това те допуснаха поражения от Черноморец и гръцкия Олимпиакос (Волос). На трибуните бе новото попълнение на пловдивчани Михаил Венков, както и пристигналият за преговори Уилфред Нифлор. Както е известно, двамата са бивши играчи на Литекс.

Първото полувреме на контролата в Банско бе доста скучно. През втората част резервите на Монтана раздвижиха играта. Чак в 75-ата минута падна първия гол, като негов автор бе Владимри Мичев. Халфът се разписа с глава.

Две минути по-късно Драги Коцев бе съборен в наказателното поле и съдията Стефан Апостолов даде дузпа за Локомотив. Здравко Лазаров бе точен за 1:1.

В 83-ата минута и Монтана получи дузпа, след като вратарят Стоян Ставрев, който е и треньор, фаулира Борис Кондев извън наказателното поле. Ставрев получи директен червен картон, а Валери Георгиев удари греда от бялата точка. На мястото на вратаря застана Електричката.

В последната минута на срещата Станкев направи 2;1 в полза на Монтана. Това е втора поредна победа за тима в контролите след 2:0 срещу Септември (Сим). Следващият мач на отбора е на 16 юли с “Ботев” (Вр).

Локо (Пд) приключва лагера си в Банско днес и заминава за Кипър. На 10-и “смърфовете” излизат срещу Анортозис, чийто треньор е Станимир Стоилов.

Локомотив: Грабчев, Марчев, Рибарски, Бисеров, Йошев, Ерош, Щерев, Тодоров, Коцев, Садъков, Лазаров (Ставрев, Андреев, В. Георгиев)

Монтана: Хр. Иванов, Мечечиев, Трифонов, Г. Иванов, Бачев, Гаджев, Чипев, Аврамовм, Св. Кондев, Андерсон, Едуардо (Аршинков, Б. Кондев, Копаранов, Николов, Личков, Сандански, Мичев)