Прогнозите на Рени Камберова и Даниел Асенов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Локомотив (Пловдив) продължи със силните си игри и излъга у дома Черно море с 1:0 в среща от 28-ия кръг на Efbet Лига, за да измести Левски от четвъртата позиция във временното класиране с актив от 53 точки и две повече от "сините". "Моряците" остават трети зад ЦСКА с 58 точки и две по-малко от "армейците".

Срещата започна равностойно, с повече битка в средата на терена, а едва в 25-ата минута за първи път в срещата имаше по-сериозно напрежение пред една от двете врати. Димитър Илиев напредна отдясно и подаде към Мичи Нтело. Белгиецът намери сънародника си Бабакар Дион отляво, а крилото реши да стреля по диагонала, но Иван Дюлгеров успя да улови.

След половин час игра Оливер Камдем отне топката от Цветомир Панов и подаде към Димитър Илиев. Капитанът на домакините напредна, след което пусна пас към десния бек, който от малък ъгъл нанесе удар и матира Иван Дюлгеров за 1:0. "Моряците" можеше веднага да върнат гола. Васил Панайотов овладя пас от дълбочина в наказателното поле и комбинира с Атанас Илиев. Нападателят нанесе удар от десетина метра, но не намери очертанията на вратата.

В 44-ата минута Иван Дюлгеров спаси вратата си от сигурен гол. Ефе Али се оказа на 3-4 метра от наказателното поле на съперника. Защитникът отправи прецизен удар в левия ъгъл, с който националният страж се справи и изби в корнер. След центрирането от него Хорхе Сегура се извиси над всички, но не успя да нанесе удар с глава, а го направи с рамо и топката премина покрай целта.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

И след почивката домакините продължиха да играят по-добре, а в 57-ата минута Бабакар Дион пусна много добър пас към Мичи Нтело, който бе изведен сам срещу Иван Дюлгеров. Нападателят подходи много слабо, не успя да си спре топката и тя попадна в ръцете на вратаря на "моряците".

След час игра гол на гостите не бе зачетен заради засада на Атанас Илиев, който се намираше в активна позиция при центриране на Илиан Илиев, след което топката влетя в мрежата. Пет минути по-късно Уеслен Жуниор имаше прекрасна възможност за изравнителен гол, но ударът му бе спасен от стража на домакините. След още пет минути Иван Дюлгеров отрази на отсрещната врата удар с глава на Димитър Илиев, който се опита да го изненада и в 76-ата минута, но ударът му бе доста неточен и топката излезе в аут. Пред Владимир Медвед се откри много добра възможност в 78-ата минута, но ударът му бе отразен от Дюлгеров.

Футболистите на Черно море имаха претенции за дузпа в 90-ата минута, за игра с ръка на Милош Петрович в наказателното поле, но Никола Попов и ВАР прецениха, че няма основание за наказателен удар.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Оливер Камдем (30)

Най-важното от мача по минути:

1 - Начало на срещата.
14 - Първа добра възможност в мача! Удар на Васил Панайотов беше блокиран, а топката се озова у Даниел Димов, чийто шут премина покрай вратата.
25 - Шанс за Локо (Пловдив)! Бабакар Дион получи в наказателното поле и моментално стреля, но Иван Дюлгеров се справи.
30 -  ГООООЛ за Локомотив! Оливер Камдем получи топката вдясно от вратата и успя да я насочи покрай Дюлгеров за 1:0.
33 - Атанас Илиев можеше да изравни, но шутира над вратата от добра позиция.
42 - Опасно центриране пред вратата на Черно море, последва удар с глава, но покрай гредата.
44 - Каква възможност за Локомотив! Ефе Али нанесе хубав удар от дистанция, но Дюлгерив спаси.
45 - Нова опасност пред вратата на "моряците", Хорхе Сегура отправи удар, но не намери целта.
45+1 - Край на първото полувреме.
.........................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
57 - Мичи Нтело бе изведен сам срещу Иван Дюлгеров, но не успя да овладее топката и стражът на гостите я хвана.
60 - Илиан Илиев центрира топката отляво, Атанас Илиев понечи да играе с топката, но не успя, а тя влетя в мрежата. Нападателят на "варненци" обаче се намираше в активна позиция и попадението справедливо не беше зачетено.
65 - Уеслен Жуниор шутира от изгодна позиция и Кристиан Томов отрази удара му.
70 - Иван Дюлгеров спаси удар на Димитър Илиев с глава.
76 - Димитър Илиев шутира силно от дистанция и прати топката над вратата.
79 - Владимир Медвед навлезе в наказателното поле на гостите и шутира, а Дюлгеров спаси.
90 - Футболистите на Черно море имаха претенции за дузпа в 90-ата минута, за игра с ръка на Милош Петрович в наказателното поле, но такава не бе отсъдена дори и след разглеждането на ситуацията с ВАР.
90+7 - Край на мача! Локомотив Пловдив победи Черно море с 1:0 и измести Левски от четвъртото място.

Локомотив Пловдив ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 81. Кристиан Томов – 5. Тодор Павлов (8120. Милош Петрович), 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али (634. Мартин Паскалев) – 71. Оливер Камдем , 6. Христо Иванов  (6322. Ивайло Иванов), 21. Евандро, 14. Димитър Илиев (К), 44. Ангел Лясков – 7. Бабакар Дион (7117. Мартин Райнов), 9, Мичи Нтело (7119. Владимир Медвед)
Резерви: 88. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 17. Мартин Райнов, 19. Владимир Медвед, 15. Мартин Петков, 4. Мартин Паскалев
Треньор: Александър Томаш

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов (7015. Даниел Мартин) – 27. Даниел Димов (7886. Исмаил Иса), 71. Васил Панайотов – 11. Илиан Илиев (8423. Едгар Пашеко), 10. Мазир Сула , 99. Уеслен Жуниор (7016. Андреяс-Кристиан Калкан) – 9. Атанас Илиев
Резерви: 84. Християн Славков, 16. Андреяс-Кристиан Калкан, 29. Берк Бейхан, 15. Даниел Мартин, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Никола Попов
Стадион: "Локомотив", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР