Локомотив Пловдив разби с 5:0 Калиакра (Каварна) при домакинството си на стадион „Лаута” в мач от осмия кръг на А група. Домакините поведоха още в 33-ата секунда. Антон Димитров се опита да върне топката към Господинов, но Раймонди първи стигна до нея и я прати във вратата на Калиакра за 1:0.

В 7-ата минута Локомотив удвои преднината си, след като Карвальо направи добър пробив, а след това центрира топката в наказателното поле на Калиакра и с летящ плонж Христо Златински направи 2:0. В 58-ата минута след нов пробив Карвальо остана очи в очи с Господинов, но вратарят спаси. Локомотив Пловдив стигна до трети гол в 61-ата минута, когато Ерош подаде към Здравко Лазаров, който преодоля защитник на Калиакра и с десния крак вкара през краката на Господинов. Три минути по-късно в 64-ата минута Станчев се измъкна от защитата на Локомотив, преодоля Тодоров и стреля, но Георгиев изби на метър пред гол линията.

В 74-ата минута след груба грешка на Димов, Абушев остана очи в очи с Господинов, но младокът прибърза и стреля силно над напречната греда. В 77-ата минута Карвальо стреля, след което се получи рикошет и топката попадна в Христо Златински, който вкара втория си гол в мача за 4:0. Последното попадение в срещата падна в 83-ата минута, когато Златински центрира от фаул в наказателното поле на Калиакра, където се получи разбъркване и най-съобразителен се оказа Карвальо, който отблизо прати топката във вратата на Господинов./БЛИЦ

ЛОКО (Пд) – КАЛИАКРА 5:0
1:0 Раймонди (1), 2:0 Христо Златински (7), 3:1 Здравко Лазаров (61), 4:0 Христо Златински (77), 5:0 Карвальо (83)

Локомотив: 28.Тодор Тодоров, 25.Емил Аргиров, 3.Валери Георгиев, 6.Крачунов, 14.Костадин Гаджалов, 80.Габор Ерош, 16.Христо Златински, 9.Дани Кики, 77.Здравко Лазаров, 20.Карвальо, 99.Раймонди