ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Локомотив (Пловдив) постигна най-изразителната си победа в контролите това лято, разбивайки с 4:0 Брегалница (Щип) във втория си мач от турнира "Пири Банско". Възпитаниците на Александър Станков прегазиха македонския съперник, като го отказаха още първото полувреме, когато паднаха и четирите гола за "смърфовете".

Здравко Лазаров откри резултата в 6-ата мината, когато беше изведен на стрелкова позиция от Мартин Камбуров - 1:0. Само 4 минути по-късно защитникът Мартин Кавдански се разписа с глава за 2:0 след центриране отдясно на Електричката. След това Камбуров реализира първото си попадение след завръщането при "смърфовете". Напусналият ЦСКА голмайстор се разписа за 3:0 директно от фаул в 27-ата минута.

В 45-ата отново Камбуров наказа Брегалница (Щип), когато получи пас на празна врата от Здравко Лазаров и вкара за крайното 4:0.

След победата стана ясно, че още един бивш цесекар подсилва Локо (Пд). Наставникът Александър Станков ще разчита и на Сержиньо, а по-рано днес стана ясно, че привлича и Александър Якимов, който също си събра багажа от Борисовата градина.

БЛИЦ разбра, че португалският полузащитник Сержиньо вече е дал отговор на ръководството на "смърфовете" и също се завръща на "Лаута", където игра преди да премине на "Армията". След края на миналия сезон халфът беше един от многото футболисти на ЦСКА, разтрогнали договорите си заради неизплатени заплати. От "Армията" в посока "Лаута" премина и Мартин Камбуров, а при "черно-белите" се върнаха още Йордан Тодоров, Александър Тунчев и Здравко Лазаров. И тримата имат договори със "смърфовете" и Сашо Станков ще разчита на тях в официалните мачове.

Следващата контрола на Локо (Пд) е утре - срещу втородивизионния Пирин (Разлог) от 17:30 часа.

ЛОКО (Пд) - БРЕГАЛНИЦА (Щип, Македония) 4:0
1:0 Здравко Лазаров (6), 2:0 Мартин Кавдански (10), 3:0 Мартин Камбуров (27), 4:0 Мартин Камбуров (45)

Съставът на Локо (Пд): Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Александър Тунчев, Мартин Кавдански, Валери Георгиев, Н`Дайе, Дани Кики, Диего, Станислав Маламов, Мартин Камбуров, Здравко Лазаров (Петър Денчев, Руслан Куанг, Асен Георгиев, Христо Стамов, Атанасов, Станимир Димитров, Цветан Йотов, Ирфан Юсеинов, Запрян Запрянов, Тодор Тимонов, Георги Стефанов)