Локомотив (Пловдив) записа първата си победа в зимните контроли, надделявайки с категоричното 5:0 срещу Светкавица (Търговище). Двубоят в Сандански се игра при непрестанен снеговалеж, което максимално затрудни футболистите.

В предишните си две контроли селекцията на Емил Велев падна с 1:2 от Локомотив (София) и 0:1 от Любимец. Днес обаче "смърфовете" надиграха "мълниеносците" по категоричен начин и заслужено стигнаха до убедителния успех. Той дойде след голове на Любомир Цеков, Христо Златински, Драги Коцев, Любомир Витанов от дузпа и на Ангел Йошев.

Локо (Пд) поведе в резултата в 19-ата минута. Драги Коцев центрира в наказателното поле на Светкавица, където Любомир Цеков с летящ плонж между двама защитници засече топката с глава и я прати във вратата на Иван Георгиев. Снажният нападател (роден 1990 година) пристигна на проби при "смърфовете" и нищо чудно Велев да реши да го остави в родния му клуб. Цеков е юноша на Локо (Пд), но е преотстъпен на Свиленград. Именно с екипа на "граничарите" младокът преди дни наказа и ЦСКА, което накара Кокала да го привика в Сандански.

В 30-ата минута "смърфовете" удвоиха преднината си след силен изстрел на Христо Златински. Малко по-късно последва пропуск на Драги Коцев. В 39-ата минута пък Илиян Йорднанов прехвърли стража на Светкавица Иван Георгиев, но притичалият Стоянов успя да избие пред голлинията. Секунди след това Локо (Пд) поведе с класическото 3:0. Драги Коцев се възползва от подаване на Цеков и реализира.

И след почивката "смърфовете" продължиха да доминират. В 77-ата минута Любомир Витанов направи 4:0 от дузпа, която съдията Драган Стойков отсъди за нарушение на вратаря Иван Георгиев срещу Христо Спасов.

Крайното 5:0 оформи Ангел Йошев секунди преди изтичането на редовното време.

Утре "смърфовете" си тръгват от Сандански и се прибират в Пловдив, където ще тренира до края на месеца. На 1 февруари Емил Велев и момчетата му потегля за Анталия за втората част от зимната си подготовка.

ЛОКО (Пд) - СВЕТКАВИЦА 5:0
1:0 Любомир Цеков (19), 2:0 Христо Златински (30), 3:0 Драги Коцев (40), 4:0 Любомир Витанов (77-дузпа), 5:0 Ангел Йошев (89)