Юношите на Локомотив (Пловдив) (набор 1999 г.) удариха връстниците си от "Ботев" с 4:1, в дербито, играно тази сутрин на изкуствения терен на "Лаута".

Двата отбора си спретнаха здрава битка в центъра на терена, като през първите 35 минути двубоят бе равностоен, а в двете врати падна по едно попадение, информира lportala.net. Срещата бе ръководена перфектно от елитния рефер Георги Кабаков.

Воденият от Апостол Костадинов тим почна мача по най-добрия начин – с гол от съблекалнята. Още в 29-ата секунда Архан Исуф проби самостоятелно и с премерен шут по земя откри резултата.

Гостите дадоха своя отговор в 15-ата минута, когато Мартин Татаров изравни.

През второто полувреме домакините бяха по-добрият тим, като още в 4 ата минута голмайсторът на Локомотив Иван Домусчиев – Кача, изведе „черно-белите” напред.

Напрежението остана високо до края на срещата, когато съперникът рухна и последваха два бързи гола. В 61-ата минута Архан Исуф мина на парад през центъра на отбраната и сложи точка на срещата. Голът позволи на домакините да доиграят мача с настроение и след само 180 секунди в прегръдките на съотборниците си попадна и Ариф Фередов, който фиксира крайното 4:1.

Победата в пловдивското дерби изкачи Локомотив на второ място, където "смърфовете" ще зимуват зад тима на Векта.