Локо (Пд) изигра поредния си добър мач през пролетта и победи Славия с 2:1. Това е четвърти успех за пловдивчани през пролетта и те могат да доиграят сезона спокойни за мястото си в елитната група. “Белите” губят трети пореден мач в първенството с 1:2, след като паднаха от ЦСКА и Спартак (Вн) в предишните два кръга.

Срещата на “Лаута” започна отлично за домакините. Още в 9-ата минута Дани Кики откри резултата, след удар с глава след центриране на Даксон от корнер.

След гола Славия създаде набързо две положения, но Ортега не бе концентриран и не завърши атаките с гол. Попадение падна в 24-ата минута, когато Попара с далечен удар прехвърли Акалски.

В 50-ата минута Антон Генов даде дузпа за Локомотив, след фаул срещу Димитър Илиев. Даксон направи 2:1 от бялата точка. Веднага след гола към терена полетяха няколко мобилни телефона. Стоян Ставрев пък замени Кирил Акалски, който получи контузия в края на първото полувреме.

Играчите на Славия имаха претенции за дузпа в 68-ата минута, когато Карлос и Николов се сблъскаха в наказателното поле, но Генов даде знак играта да продължи. В последната минута непростими пропуски за “белите” направиха Галин Иванов и Ортега./БЛИЦ

ЛОКО (Пд) – СЛАВИЯ 2:1
1:0 Дани Кики (9), 1:1 Попара (24), 2:1 Даксон (51-д)

Локо: Акалски (52 - Ставрев), Кюмюрджиев, Николов, Сингбо, Мечечиев,  Милотинович, Кики (73 - Писаров), Том, Даксон Делибашич, Д. Илиев

Славия: Господинов, Р. Петров, Дяков (8 - Вл. Иванов), Кавдански, Й. Петков, Керчев, Попара, Ристич (69 - гал. Иванов), Карлос, Дениран Ортега (74 - Бето), Дубала

Стадион: “Локомотив” - 3000 зрители
Съдия: Антон Генов
Жълти картони: Милутинович (Л), Попара (С)

Срещата по минути!
1 – Начало на мача
- Попара фаулира Милутинович в страни от наказателното поле. Даксон опита да намери с къс пас Делибашич, но играч на Славия изчисти
8 - Владимир Иванов влиза в игра на мястото на Богомил Дяков, който получи контузия
9 - Атака на Локо (Пд), Господинов избива удар на Илиев в корнер.
9 - ГОООЛ! 1:0 за Локо (Пд). Дани Кики засече с глава центрирането на Даксон от корнер и оставен сам в малкото наказателното поле откри резултата
17 -
Положение за Славия. Сингбо изпусна Ортега, който се засеуети и стреля слабо, след което Акалски улови
52 -
Към терена летят телефони. Стоян Ставрев сменя Акалски, който получи контузия в края на първата част
59 - Даксон центрира опасно в наказателното поле, Господинов боксира
61 - Даксон проби отдясно, но вместо да комбинира с някой от свободните си партньори в атака и стреля високо и неточно
68 - Играчите на Славия имат претенции за дузпа. Карлос и Николов се сблъскаха в наказателното поле, но Генов даде знак играта да продължи
76 - Удар на Димитър Илиев с глава излезе в аут
78 - Даксон шутира, Ставрев изби, а при добавката Делибашич би в аут
85 - Пропуск на Бето от 2 метра, бразилецът засече центриране от корнер, но би в аут
90 - Галин Иванов нахлу отдясно, Ставрев опита да го посрещне, но го изпусна. Играчът на Славия стреля неточно. При нова атака Дубала също не намери очертанията на вратата