Юношите младша възраст на Локомотив (Пловдив) записаха престижна победа над лидера във временното класиране Лудогорец, като го победиха с 3:0 на изкуственото игрище на "Лаута", съобщава lportala.net. Освен с категоричен резултат, домакините превъзхождаха своя съперник и по чисти голови положения.

Срещата започна равностойно, с положения и пред двете врати. В средата на първото полувреме Амер Алхусеин бе задържан за фланелката в наказателното поле на гостите и реферът Александър Александров посочи бялата точка. Никита Десятков бе точен за 1:0. До почивката Георги Митков изпусна да удвои, а по-късно удар на Алхусеин бе изчистен от голлинията.

След почивката Митков се отчете с нов пропуск, по-късно мал-шансът бе и с Асен Самуилов. От грешка на вратаря на гостите се възползва Десятков, който удвои резултата, а няколко минути по-късно Алхусеин оформи класическия резултат. Реферът обаче се смили над разградчани и не отсъди втора чиста дузпа, за избиване на топката с ръка от голлинията.