Локо (Пд) записа лесна победа в 18-ия кръг – 3:0 срещу младоците на Сливен. Точни за “смърфовете” бяха Мартин Кавдански, Николас Раймонди и Юнес Бенжелюн.

Срещата започна в бавно темпо, без интересни положения до 15-ата минута. Домакините от Пловдив явно бяха подценили съперника, който се намира в зоната на изпадащите. В 18-ата минута Раймонди засече центриране и стреля, Караманов изби, но Мартин Кавдански бе на добра позиция и вкара на опразнената врата за 1:0.

След гола опити да отбележат направиха Йордан Тодоров и Драги Коцев. Играчите на Сливен също пробваха шанса си три пъти, но нямаха късмет. В 38-ата минута Сержиньо стреля след пас на Здравко Лазаров, след рикошет топката попадна в Раймонди и той от няколко метра покачи на 2:0.

През второто полувреме Раймонди пропусна страхотен шанс, като останал сам срещу вратаря не успя да го преодолее. В 61-ата минута Юнес Бенжелюн направи 3:0. Габор Ерош центрира от корнер, а Дани Кики свали към Юнес Бенжелюн. Централният защитник вкара за класическия резултат. Две минути преди края на мача гостите от Сливен останаха с човек по-малко, след като Георги Хашев получи втори жълт и съответно червен картон./БЛИЦ