Локо (Пд) записа първа победа на лагера си в Анталия. “Смърфовете” победиха с 3:1 втория отбор на Ред Бул Залцбург. Точни за успеха бяха Даксон, Георги Чиликов и Том. В предишните си контроли тимът загуби от Кошице с 0:1 и направи 1:1 с ФК Лвов.

В 10-ата минута бившият национал Здравко Лазаров проби по левия фланг и намери Даксон на дъгата пред наказателното поле. Бразилецът с хубав удар направи 1:0. В 31-ата минута обаче Ред Бул изравни. Бенжалюн изпусна Кюдраого, който от удобна позиция направи 1:1.

Локомотив все пак стигна до успех, но чака за следващите си два гола почти до края на мача. В 79-ата минута новото попълнение Георги Чиликов получи удобна топка от Красен Трифонов и направи 2:1. Две минути по-късно Том с красив удар от над 25 метра оформи крайното 3:1.

Следващата контрола на “смърфовете” е във вторник (16 февруари) със Заглебие (Любин)./БЛИЦ