Локо (Пд) записа важна победа в борбата си да остане в “А” група. “Смърфовете” разбиха с 3:0 директния си конкурент Спортист (Св). Попаденията вкараха Гара Дембеле, Здравко Лазаров и Йордан Тодоров.

Със спечелените 3 точки пловдивчани събраха 18 и са над чертата с изпадащите. Спортист е на последната 15-а позиция с 12 точки.

Двубоят започна с домакински натиск. Здравко Лазаров отправи няколко удара в първия половин час. Така се стигна до 36-ата минута, когато Лазаров центрира, Мечечиев овладя топката до аутлинията и я върна в наказателното поле. Гара Дембеле засече и прати топката във вратата на Спортист за 1:0.

В 44-ата минута Здравко Лазаров нахлу в наказателното поле на гостите, където бе фаулиран от Лъчезар Младенов и реферът даде дузпа. Лазаров излъга вратаря и покачи на 2:0.

След подновяването на играта домакините бързо, бързо направиха преднината си класическа. В 54-ата минута Боян Илиев изведе Йордан Тодоров зад отбраната на Спортист и бившият футболист на ЦСКА се озова очи в очи с вратаря Александър Стоянов. Тодоров не сбърка и оформи класическия резултат 3:0.

След гола темпото на игра спадна съвсем. Все пак имаше още едно интересно положение. В 75-ата минута резервата на Спортист Бижев вкара, но голът му бе отменен заради засада./БЛИЦ

ЛОКО (Пд) – СПОРТИСТ 3:0
1:0 Дембеле (36), 2:0 Здравко Лазаров (44-д), 3:0 Йордан Тодоров (54)

Локо (Пд):
1.Стоян Ставрев, 23.Георги Мечечиев, 5.Бенжелюн, 55.Кирил Котев, 26.Ангел Йошев, 15.Боян Илиев (60 - Чипев), 7.Йордан Тодоров (77 - Габор Ерош), 77.Здравко Лазаров (66 - Абушев), 39.Гара Дембеле, 20.Том, 22.Румен Трифонов

Спортист: 1.Стоянов 2.Данаил Бачков, 6.Лъчезар Младенов, 28.Николов, 33.Диков, 7.Ивайло Димитров, 9.Стойчо Младенов 11.Пиетробон (46 - Бижев), 18.Кирчо Крумов (38 - Игнатов), 10.Николай Цветков, 77.Марин Петров

Стадион: “Лаута”
Съдия: Стелиос Трифонос
Жълти картони: Йордан Тодоров, Дембеле (Локо), Иво Димитров, Марин Петров, Людмил Николов, Игнатов (С)