Локомотив (Пловдив) направи 1:1 с катарски Ал Джаиз в последната си контролна среща по време на подготвителния лагер в Австрия. Утре “смърфовете” се прибират в България. В предишните си контроли в Австрия тимът на Емил Велев загуби от Стяуа, Зестафони и ЧФР Клуж и победи Легия (Варшава).

След плахо начало Локомотив взе инициативата и стигна да гол в края на първото полувреме. Даксон да Силва направи извеждащ пас към Тасио, който надбяга защитник на пропивника и прати топката във вратата. Това е първият гол на бразилеца за “черно-белите”.

След почивката играчите на Ал Джаиз имаха претенции за дузпа заради нарушение на вратаря Йордан Господинов срещу нападател на катарския тим. В 71-ата минута Даниел Георгиев беше отстранен от игра. Той получи втори жълт картон за фаул пред наказателното поле. Зиани изравни след точно изпълнение на прекия свободен удар.

Въпреки червения картон на Георгиев Локомотив завърша мача с 11 души, тъй като на неговото място се появи Георги Стефанов. В края на мача Даксон можеше да вкара победен гол за “смърфовете”, но ударът му беше неточен.

Локомотив (Пд) – Ал Джаиз 1:1
1:0 Тасио (45), 1:1 Зиани (72)

Локомотив (Пд): 1.Господинов, 7.Тодоров (46-19.Каба), 3.В. Георгиев (46-29.Коцев), 5.Саламастракис (73-6.Котев), 55.Венков, 24.Д. Георгиев (73-88.Стефанов), 14.Тимонов (67-20.Спасов), 11.Даксон, 10.Сержиньо, 99.Тасио (67-25.Маламов), 26.Маркес