Локо (Пд) взе точка от шампиона Литекс в зрелищно реми – 2:2. Двата тима направиха страхотно първо полувреме, а срещата премина през редица обрати.

Нифлор откри в 9-ата минута, след като засече центриране на Христо Янев от корнер. "Черно-белите" се активизираха и в 13-ата минута Христо Златински стреля мощно, но в горната греда. Топката попадна на крака на Здравко Лазаров и с десния крак Електричката изравни – 1:1.

Двата тима си размениха по още няколко положения преди 38-ата минута, когато Базил де Карвальо финтира Виничиус и от 12-13 метра да вкара в опразнената врата. Шампионите не се предадоха и изравниха в 41-ата минута. Тогава Сандриньо осъществи добро двойно подаване с Нифлор и от движение от точката за дузпата разстреля Лучини за 2:2.

През втората част двата тима се вкопчиха в битка в центъра на терена, като преобладаваше борбата, а не футбола. Нифлор и Златински пропиляха положения.

Двата тима имат по 8 точки, спечелени от по 2 победи и 2 равенства./БЛИЦ

Срещата по минути тук

ЛОКО - ЛИТЕКС 2:2
0:1 Нифлор (9), 1:1 Лазаров (13), 2:1 Карвальо (38), 2:2 Сандриньо (41)

Локомотив: 13.Лучини, 2.Родригес, 3.В. Георгиев, 5.Ю. Бенжелюн (46 - 6.Пл. Крачунов), 14.Гаджалов, 24 С. Бенжелюн, 16.Златински, 20.Том (87 - 80.Ерош), 77.Лазаров, 9.Карвальо, 29.Коцев

Литекс: 31.Виничиус, 2.Барт, 22.Пл. Николов, 5.Венков, 33.Бодуров, 10.Сандриньо, 21.Цветков, 7.Хр. Янев, 27.Цветанов (46 - 17.Г. Миланов), 9.Св. Тодоров (46 - 11.Брату), 19.Нифлор

Стадион: “Локомотив”
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: В. Георгиев, С. Бенжелюн (Локо), Нифлор, Янев (Лит)